Майбутні перекладачі ТНПУ згадували українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни
Майбутні перекладачі ТНПУ

згадували українців,

які рятували євреїв під час

Другої світової війни

10 травня, відбулася зустріч в кіноклубі при ТНПУ, приурочена до міжнародного Дня пам’яті і примирення 8 травня, а також – до Дня пам’яті українців, які рятували євреїв під час Другої світової війни 14 травня.

Майбутнім перекладачам було запропоновано до перегляду кінострічка «Безголосся» - результат польових досліджень історії Голокосту в Турці. Це переплетення голосів минулого та сучасного, коли кадри міського простору, початку 1990-х та сучасні, чергуються з оповідями місцевих жителів – носіїв пам’яті та постпам’яті про їхніх єврейських сусідів. Це впровадження до ширшої дискусії про єврейську спадщину в Україні та неєврейську пам’ять про Голокост. Стрічка створена у 2021 році Громадською організацією "Після тиші" спільно з Wanna production у межах проєкту «Мережа пам’яті» Фонду «Меморіал убитим євреям Європи» за підтримки Міністерства закордонних справ Німеччини.

Презентація спікера

Гостем зустрічі став Олександр Степаненко, голова ГО «Гельсінська ініціатива-ХХІ, автор презентації «Вони врятувалися під землею, коли на землі для них не було місця».

Додатковим інформаційним приводом для розповіді про Катастрофу єврейства стало те, що саме зараз виповнюється 80 років від трагічних подій Голокосту в окупаційному Дистрикті Галичина. У травні 1943-го нацисти звітували про повне «очищення» наших міст від євреїв. І все ж, нехай дуже поволі, але темрява забуття розсіюється: і у видавничій справі, і в кінопродукції, і у меморіалізації історичних місць.
Жваве обговорення фільму

Жваве обговорення викликала як художня значущість кінострічки, так і особливості перекладу титрів.

Фото на згадку

Доцент кафедри теорії і практики перекладу Наталія Пасічник,