Відбулася посвята першокурсників хіміко-біологічного факультету ТНПУ у студенти
Відбулася посвята
першокурсників
хіміко-біологічного
факультету ТНПУ
у студенти

Невід’ємною частиною навчання в університеті, окрім відвідування занять, написання курсових або здачі сесії, є його звичаї і традиції. Одна з них – посвята першокурсників у студенти. 13 травня на хіміко-біологічному факультеті відбулася посвята студентів у с. Гутисько Нараївської сільської громади Тернопільського району Тернопільської області на базі лабораторії біології та екології «Голицький біостаціонар» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка.

Незважаючи на те, що студенти навчаються уже рік, першокурсники побували вперше у перлині нашого хіміко-біологічного факультету. Традиційно посвята відбувається у театралізованій формі і цей рік не виняток. Зустріли винуватців дійства «місцеві жителі»: Мавка, Лукаш, Чугайстр та лісові духи. Після ознайомлення з правилами проживання на базі і довгих вмовлянь, «господарі» дозволили пройти першокурсникам на свою територію.

Першокурсники готові посвяти

Головним атрибутом посвяти була присяга, яку проголошували «новоспечені» студенти біля могутнього столітнього дуба гори Голиця, але спершу їх чекала стрімка дорога до нього. Упродовж маршруту на гору групи змагалися між собою, де яскраво проявляли свої здібності. На першокурсників чекали фізичні, інтелектуальні випробування та завдання на взаємодію з куратором. Біля дуба першокурсники дали «клятву студента ХімБіо», хором клялись, що «ні в якому разі не будуть називати агробіологічну лабораторію - городом», «не будуть паніні запивати кислотами», «пообіцяли відвідувати пари лише з поважної причини» тощо. Свою клятву вони підтвердили підписами і випили стародавнього напитку, рецепт якого знає лише студентський актив факультету та отримали на згадку браслети від старшокурсників.

Біля срібного джерела с. Гутиська

Згодом першокурсники представили свої групи, де проявили себе як справжні таланти факультету. Студенти підготували пісні, танок, гумористичну сценку і вірші, студентський актив також долучився до вітань.

З вітальними словами виступила декан факультету проф. Дробик Надія Михайлівна, куратори груп (Прокоп’як М.З., Гуменюк Г.Б., Хоменчук В.О.) та викладачі, які розділяли цю урочистість разом із студентами.

Змагання між першокурсниками

Студентський актив і викладачі факультету щиро вітають першокурсників з такою важливою подією в їх житті. Нехай успіх та натхнення завжди будуть біля Вас, не втрачайте ніколи ентузіазму та оптимізму, навіть якщо у Вас будуть якісь невдачі на студентському шляху, не опускайте руки. Бажаємо Вам, щоб по житті ваші очі завжди так горіли, як на посвяті.

Спільна світлина на згадку

Дякуємо нашим Збройним силам України за міцну оборону, за сталевий дух і за те, що подарували нам можливість провести цю посвяту.

профорг хіміко-біологічного факультету Уляна Миколишин,
доц. Наталія Москалюк