«Перемога зробить мене щасливою». Студентка ТНПУ про навчання, хобі та життя до війни
«Перемога зробить мене щасливою».

Студентка ТНПУ про навчання,

хобі та життя до війни

Діана Доманіна – студентка 1 курсу спеціальності «Журналістика» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка. До повномасштабного вторгнення дівчина жила у Херсоні, там вона й навчалась та мріяла поступити на творчу спеціальність, пов’язану із письменництвом. Проте всі плани Діани перекреслив ворог, який захопив її місто. Рятуючись від загарбників, вона переїхала жити у Тернопіль, де зараз навчається та будує нове життя.

Діана Доманіна - студентка групи Ж-14

Можеш розповісти про своє життя до повномасштабного вторгнення?
Моє життя до вторгнення не мало насичених фарб, воно було спокійним і розміреним. Важка фінансова ситуація в сім'ї не надала мені змоги вступити в університет одразу після закінчення школи, тому я щоденно готувалась до ЗНО і мріяла про бюджет. Одночасно з цим я постійно доглядала  за сестрою, яка навчалась в молодших класах, оскільки моя мама зранку до вечора важко працювала. Коли випадала нагода і сестру на канікулах забирала до себе бабуся, то я підробляла: працювала неповний робочий день. Нечасто можна було побачити мене з друзями на прогулянці, проте, якщо таке траплялося, то відривались ми на повну.

Якими були твої перші думки та почуття 24 лютого?
За два місяці до вторгнення я морально готувалась до такого розвитку подій, але страх, відчай, безнадійність і паніка – це те, що супроводжувало мене одразу після того, як я дізналась про початок повномасштабної війни. Поки я збирала свої речі в сумку, в мене трусилися руки і ноги, в голові все перемішалось і важко було вичавити з себе хоч якісь розумні думки. Вже опісля, коли я з сестрою прямувала до родичів, разом з якими ми виїхали, стало трохи спокійніше. Тоді я вже могла трохи впорядкувати все в своїй голові, щоб припинити панікувати і взяти себе в руки.

Скільки ти вже проживаєш у Тернополі? Як адаптувалася до життя у новому місті?
В Тернополі я мешкаю з вересня, відтоді як почалося навчання. Тут дійсно було важко адаптуватися, адже нікого знайомого я не мала. Проте, хочу завдячити всім, з ким мала щастя познайомитись після початку навчання. До того я жила у Вінницькій області і, власне, в ній мені не потрібна була адаптація, тому що там я періодично була в гостях у родичів.

Чим ти займаєшся зараз? Як вдалося знайти себе у новому середовищі?
Зараз я, в основному, навчаюсь. Досить рідко пишу, бо для цього не вистачає сили і мотивації. Зате, в новому середовищі в мене з'явилась можливість ходити на танці, що я хотіла зробити ще в дитинстві. Не можу сказати, що я дійсно знайшла себе, проте зміни, які приніс мені колектив групи і мої друзі або знайомі з гуртожитку – безцінні. Студентське життя зробило мене більш самостійною, відкритою і відповідальною.

День з життя групи Ж-14, у якій навчається Діана

Розкажи детальніше про своє захоплення письменництвом. Як воно розвиває тебе як особистість?
Ця справа приносить для мене багатогранний розвиток, чого, власне, і потребує якісний текст. Причому достатньо обізнаний автор здатен до розуміння глибоких творів, що сповнені великою кількістю художніх засобів, а також до їх створення. Звісно, я розумію, що насправді всі мої знання досить поверхневі. Проте, навіть ця невелика обізнаність допомагає мені бути людиною, що може підтримати розмову на різні теми.

Яке твоє улюблене місце відпочинку в Тернополі?
На жаль, не можу виділити якесь конкретне місце для відпочинку, щоб воно було моїм найулюбленішим. Можу сказати, що Парк Здоров'я досить привабливий. Знаходитись на природі для мене – приємно, тому, якби я мала можливість відвідати всі подібні місця, можливо, обрала б щось, що було б найбільш мені до душі.

Що робить тебе щасливою?
Важке питання. Після початку повномасштабного вторгнення я відчуваю деяку порожнечу, бо мені не вистачає рідних, які залишились в Херсоні. За містом також дуже сумую. Можливо, поїздка туди зробила мене б щасливою. Те саме стосується впевненості в своєму майбутньому, що в мене все буде стабільно. Це так само напряму стосується війни, тому загалом можна сказати, що перемога зробить мене щасливою.

Матеріал у межах курсової роботи
cтудентки групи Ж-24
Ірини Канюки