Науковий інтелект ТНПУ на службі ЗСУ (ФОТО)

Науковий інтелект ТНПУ

на службі ЗСУ

6 червня 2023 року за ініціативи академіка Валерія ФЕДОРЕЙКА, активної участі завідувача кафедри машинознавства і транспорту Романа ГОРБАТЮКА, директора НВО «Енергоощадні технології», к.т.н. Івана ІСКЕРСЬКОГО, а також за участю заступника начальника Тернопільської ОВА Віктора УСТЕНКА відбувся круглий стіл «Сучасні тенденції розвитку безпілотних літальних апаратів».

Під час круглого столу

Дискусійне поле передбачало обговорення наступних питань:

– проблеми використання безпілотних літальних апаратів (БПЛА) та перспективи їх вирішення;

– удосконалення засобів боротьби з безпілотними літальними апаратами противника.

Вступне слово академіка В. С. Фодорейка Вступне слово академіка В.С.Фодорейка

У засіданні круглого столу взяли участь представники інженерно-конструкторської групи Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка (керівник інженерно-конструкторської групи Олександр ПАЛЬЧИК, доцент кафедри машинознавства і транспорту, к.т.н. Микола РУТИЛО), Тернопільського національного технічного університету імені Івана Пулюя (завідувач кафедри приладів і контрольно-вимірювальних систем Михайло ПАЛАМАР, доцент кафедри систем та мереж, к.т.н. Юрій ЛЕЩИШИН та ін.), представники ЗСУ, силових структур, бізнесу, провідні фахівці в сфері розвитку дронних технологій та експлуатації БПЛА з різних регіонів України.

Обговорюємо проблему Обговорюємо проблему

Під час засідання прозвучав основний меседж, спрямований на координацію зусиль усіх фахівців, які займаються розробкою та впровадженням БПЛА  й технологій їх експлуатації, насамперед у ЗСУ.

З огляду на це, було прийнято рішення про утворення на базі кафедри машинознавства і транспорту  Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка координаційного центру для узгодження напрямів співпраці щодо вирішення проблем технічного та організаційного характеру.

Завідувач кафедри машинознавства і транспорту

Роман ГОРБАТЮК