В 10-ку ТНПУ – факультет іноземних мов (ВІДЕО, ФОТО)

В 10-ку ТНПУ –

факультет іноземних мов

Факультет іноземних мов є одним із наймолодших у нашому університеті. Він був створений у 1993 році. Заснування факультету було зумовлене великими перспективами розбудови незалежної України, різким зростанням ролі іноземних мов і усвідомленням життєвої необхідності їх опанування.

Сьогодні на факультеті функціонує п’ять катедр. Освітній процес із іноземних мов здійснює 88 викладачів.

Гордістю факультету є унікальна надсучасна лабораторія синхронного перекладу на 15 комп’ютерів, робота в якій є комфортною та максимально наближеною до реальних умов праці перекладача, також новітня багатофункціональна мультимедійна аудиторія English Digital Space, яка є чудовим майданчиком для проведення інтерактивних пар, воркшопів, наукових конференцій, лекцій та тематичних свят.

Пiдготовка фахiвцiв здійснюється за такими освiтніми програмами:

Бакалавр:

• Середня освіта (мова та зарубіжна література, німецька мова і література);

• Середня освіта (мова та зарубіжна література, англійська мова і література);

• Середня освіта (мова та зарубіжна література, французька мова і література);

• Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська (англійсько-український переклад).

Магістр:

• Середня освіта (мова та зарубіжна література, німецька мова і література);

• Середня освіта (мова та зарубіжна література, англійська мова і література);

• Середня освіта (мова та зарубіжна література, французька мова і література);

• Філологія. Германські мови та літератури (переклад включно), перша – англійська (англійська мова та література);

• Філологія. Романські мови та літератури (переклад включно), перша - французька;

Викладачі, аспіранти та студенти факультету проходять мовне та наукове стажування за кордоном (зокрема, за програмами Фулбрайта (США), DAAD (Німеччина), здійснюють колективні навчально-туристичні поїздки за кордон, навчаються і працюють там.

Студенти та викладачі факультету іноземних мов є учасниками Міжнародних конкурсів, проходять стажування в закордонних ЗВО.

Також є можливість підвищення кваліфікації, тому молодь бере активну участь у програмах подвійного диплома:

• Обміни «Україна та Польща»;

• «Еразмус» (Австрія, Естонія, Румунія);

• Обміни «Франція-Україна»;

• «Гете-інститут» (Німеччина).

Цікаво, що регулярно студенти-перекладачі забезпечують усний (послідовний, синхронний) і письмовий переклади на заходах, що відбуваються у Тернополі та Тернопільській області. Зокрема, це Міжнародний інвестиційний форум «Тернопільщина-Invest», міжнародний форум «Інтеграція внутрішньо переміщених осіб на Тернопільщині: дієві інструменти та роль Ради ВПО», різноманітні зустрічі з представниками іноземних делегацій тощо.

На різноманітних конкурсах студенти іноземних мов здобувають чималі перемоги:
- Чернявська Софія зайняла 1 місце на Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт з романських мов,
- Діана Косар посіла 3 місце у Всеукраїнському конкурсі студентських наукових робіт зі спеціалізації «Германські мови (англійська, німецька)»,
- Черненька Ольга здобула диплом ІІІ ступеня та ІІІ місце в ІІ етапі Всеукраїнського конкурсу студентських наукових робіт зі спеціальності «Переклад»,
- Заболотна Марта виборола диплом І ступеня в ІІ турі Міжнародного конкурсу студентських наукових робіт за спеціальністю «Філологія»,
- Височанська Соломія здобула 1 місце на цьому ж конкурсі.

А Лотоцька Катерина перебуває на піврічному стажуванні у Європейському Парламенті як член «Соціал-демократичної платформи». Тобто життя на факультеті іноземних мов насичене та постійно в русі.

Значних професійних успіхів досягають і випускники факультету: Ваврикович Ольга, Костянтинова Катерина, Найда Наталя, Кулачок Аліна викладають англійську мову в школах Лондон, Ольга Полісвят є директоркою української суботньої школи у Лондоні, Олег Коцюба працює лектором та є стипендіатом коледжу у Департаменті слов'янських мов та літератур Гарвардського університету (Кембридж, США), Михайло Банах працює координатором міжнародних проєктів авторитетного фонду, заснованого Міністерством закордонних справ Німеччини – Інституту зовнішніх відносин, Оксана Скибінська очолює делегацію України на Євробаченні, Галина Кондира (Сенишин) працює перекладачкою з англійської та французької мов, є менторкою за програмою наставництва Women in Localization in Ukraine, лінгвістичною редакторкою наукових статей економічної та юридичної тематики.

Якщо вас зацікавила інформація чи бажаєте детальніше дізнатися про факультет іноземних мов ТНПУ, тоді залишаємо для вас контактні номери телефонів для швидшого зв’язку: (0352) 43 58 31

Поштова скринька:
dek_inmov@tnpu.edu.ua

Facebook сторінка:

Ми найкращі! А ви з нами?

Викладачі та студенти факультету іноземних мов

Студенти на  стажуванні за кордоном

Студенти на стажуванні за кордоном

Творчі робочі будні на факультеті іноземних мов