Студентки ТНПУ взяли участь у «Літній школі» в Німеччині (ФОТО)

Студентки ТНПУ взяли участь

у «Літній школі» в Німеччині

Впродовж 7-13 серпня 2023 року студентки Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка разом із колегами з Донецького національного університету ім. Василя Стуса (ДонНУ ім. В. Стуса) та Львівського національного університету ім. Івана Франка (ЛНУ ім. І. Франка) взяли участь у літній школі, яка відбувалася на базі Байройтського університету в Німеччині у межах міжнародного проєкту «Lernopolis+».

Учасницями від ТНПУ ім. В. Гнатюка стали студентки факультету іноземних мов, факультету мистецтва та історичного факультету: Вероніка Коцаба, Каріна Осьмак, Мар'яна Удич Соломія Сушко, Софія Днись, Уляна Сень.

Літня школа

Тема німецько-української літньої школи: «Використання цифрових технологій у навчанні та професійній діяльності».

«Літня школа» відбувалася у два етапи.

Під час першого (онлайн формат, 31.07.23 - 04.08.23) студентки взяли участь у лекціях:

- «Що таке хороший контент?» (спікерка: Олександра Шум'яцька, ЛНУ ім. І. Франка);

- «Цифрові інструменти для викладання іноземних мов» (спікерки: Олена Білецька та Єлизавета Пересада, ДонНУ ім. В. Стуса);

- Переклад за допомогою Computer Assisted Translation Tool (CAT): SDL Trados» (спікерка: Марта Кондратюк, ДонНУ ім. В. Стуса).

Під час другого етапу у місті Байройті (Німеччина, 7-13.08.2023) було проведено ряд воршкопів:

-  «Інклюзія посеред нас» (спікерка: Зоряна Удич, ТНПУ ім. В. Гнатюка);

- «Усний та письмовий переклад для ЄС» (спікерка: Оксана Мольдерф, ЛНУ ім. І. Франка)

- «Продукція медіа-контенту за допомогою смартфона» (спікер: Ніколай Тойфель, керівник проєкту, Байройтський університет).

З керівником проєкту Ніколаєм Тойфелем

Крім цього, учасниці взяли участь у записі подкастів на тему вищої освіти в Україні у воєнний час та підготували відеоролики про Україну німецькою та англійською мовами для студентів, які навчаються у Німеччині та усіх зацікавлених. Незабаром вони будуть оприлюднені.

Дякуємо організаторам «Літньої школи» за вдале поєднання навчання та дозвілля. Ми мали змогу ознайомитися із освітнім процесом Байройтського університету, поспілкуватися із німецькими студентами, побувати у Нюрнберзі в музеї історії Нюрнберзького процесу, відвідати Байройтський Ермітаж, Маркграфський оперний театр Байройта, а по дорозі додому – поблукати історичним центром Праги (Чеська Республіка).

Більше фото із нашої мандрівки є на сторінці інклюзивно-ресурсного центру ТНПУ ім.В.Гнатюка, який є партнером у даному проєкті.

Делегація ТНПУ.
Делегація ТНПУ

* Для довідки: міжнародний проєкт  «Lernopolis+: За допомогою цифрових медіа до міжнародного навчального досвіду» реалізовується за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD). Партнерами проєкту є Байройтський університет (Німеччина), Львівський національний університет імені Івана Франка, Донецький національний університет імені Василя Стуса і Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка.

Удич Марʼяна, студентка історичного факультету

Днись Софія, студентка факультету мистецтв та факультету іноземних мов