«Неймовірно!», - саме так вразив викладачів та студентів факультету філології і журналістики ТНПУ фільм «Довбуш» (ФОТО)

«Неймовірно!», - саме так вразив
викладачів та студентів
факультету філології і журналістики ТНПУ
фільм «Довбуш»

У середу, 13 вересня 2023 року, викладачі та студенти факультету філології і журналістики відвідали кінотеатр «Злата», аби насолодитись переглядом фільму «Довбуш», українського режисера Олеся Саніна. В основу сюжету лягла історія опришківського ватажка Олекси Довбуша.

Кінотеатр Злата. Кінотеатр "Злата"

Кадр з фільму Кадр з фільму

Завдяки динамічному сюжету, стрічка тримала глядачів у напрузі. Вражає і акторський склад стрічки: харизматичний Іван Довбуш, якого зіграв Олексій Гнатковський, мужній і вражаючий Олекса Довбуш у виконанні Сергія Стрельнікова, пристрасна гуцульська красуня Марічка (акторка театру і кіно Дарія Плахтій), правдиві і переконливі актори другого плану не залишили байдужими нікого з глядачів.

Мальовничі краєвиди Карпат, від яких з першого погляду перехоплювало дух, засвідчили висококласну операторську роботу. Особливою родзинкою стрічки стало те, що під час перегляду картини можна помітити знайомі для нас місця: Збаразький замок та печеру Вертебу. Фантастичну роботу команди над фільмом студенти і викладачі факультету філології і журналістики оцінили гучними оплесками після закінчення сеансу.

Викладачі й студенти факультету. Викладачі й студенти факультету

Особистими враженнями поділились студентки:

«Спершу я хотіла вступити на режисуру, тому оцінюючи з цієї точки зору, – це неймовірно! Окрема подяка композитору та звукорежисерам, які за допомогою музики і звукових ефектів зробили перегляд ще атмосфернішим», – прокоментувала студентка другого курсу Софія.

«Враження лише позитивні: діалекти, гуцульська культура та гра акторів –на вищому рівні! «Довбуш» - неабияк колоритний!», – поділилась студентка першого курсу Валерія.

«Найбільше сподобалось те, як нас «переносять» у тодішній час, завдяки реалістичному дизайну костюмів й демонстрації гуцульських традицій», – додала студентка першого курсу Христина.

Схвальні відгуки також розподіляє доцентка кафедри української і зарубіжної літератури й методики їх навчання Наталія Зіновіївна Кучма:

«Фільм цікавий та несподіваний. Він по-іншому показує Довбуша, оскільки всі знають легенду про Олексу, проте ніхто ніколи не говорив про Івана, очевидно, що тут така ситуація коли міт витворюється у національний символ. Хотіла б виділити звуковий супровід, адже не дивлячись навіть кінокартину – можна уже скласти загальне уявлення про нього».

Викладачки факультету філології і журналістики Викладачки факультету філології і журналістики

Студентка Ж-14 Магдій Дарина