Всеукраїнська студентська конференція «Нові тенденції у перекладознавстві, філології та лінгводидактиці у контексті глобалізаційних процесів» на факультеті іноземних мов ТНПУ (ФОТО)

Всеукраїнська студентська конференція

«Нові тенденції у перекладознавстві,

філології та лінгводидактиці

у контексті глобалізаційних процесів»

на факультеті іноземних мов ТНПУ

16 жовтня у рамках святкування 30-ї річниці заснування факультету іноземних мов Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка відбулась Всеукраїнська студентська науково-практична конференція «Нові тенденції у перекладознавстві, філології та лінгводидактиці у контексті глобалізаційних процесів», ініційована кафедрою теорії і практики перекладу ТНПУ ім.В.Гнатюка, факультетом романо-германської філології Київського університету ім.Бориса Грінченка та кафедрою англійської філології та перекладу Житомирського державного університету ім.Івана Франка.

Участь у конференції взяли 167 осіб з 22 ЗВО України (13 областей, в цілому), серед яких 134 особи були активними учасниками події, а 33 – слухачами.

Урочисто відкрили студентську конференцію ректор Тернопільського національного педагогічного університету ім. В. Гнатюка, професор Буяк Б.Б., проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва, професор Задорожна І.П., декан факультету іноземних мов, доцент Кебало М.С., завідувач кафедри теорії і практики перекладу, доцент Цепенюк Т.О., завідувач кафедри лінгвістики та перекладу Київського університету ім.Бориса Грінченка, старший викладач Козачук А.М., директор Навчально-наукового інституту іноземної філології Житомирського державного університету ім.Івана Франка, доцент Полховська М.В., а також модератор конференції, доцент кафедри теорії і практики перекладу – Куца О.І.

Вітальні слова ректора нашого університету - Буяка Богдана Богданович

Вітальні слова ректора нашого університету - Буяка Богдана Богдановича

Вступне слово модератора конференції - Куцої Оксани Ігорівни

По завершенні вітальних слів почалось пленарне засідання науково-практичної конференції, де присутні мали змогу вислухати цікаві та актуальні доповіді поважних гостей, зокрема Яна Капранова та Божени Івановської з Варшавського університету (про корпусну лінгвістику), Василя Бялика з Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича (про проблеми штучного інтелекту), Мартіни Байчіч з Рієцького університету (Хорватія) (про юридичні аспекти перекладу в ЄС), а також Олександри Літвіняк із Львівського національного університету ім. І. Франка (про проблеми усного та письмового перекладу). Усі із неабияким інтересом слухали напрацювання іноземних та українських гостей, оскільки кожен їх доробок так чи інакше пов’язаний із проблемами та питаннями, з якими досить часто стикаються сучасні перекладачі.

Одразу після завершення презентацій гостей, студенти представили власні напрацювання у 5 секціях:

1) історія перекладу та перекладацької думки;

2) теорія та практика художнього та галузевого перекладу;

3) міжкультурна комунікація в перекладі;

4) актуальні проблеми сучасних філологічних студій;

5) теоретичні та прикладні аспекти методики навчання іноземних мов та перекладу в умовах сьогодення.

Презентація тез Олександра Лучка у секції історія перекладу та перекладацької думки

Анастасія Буєвич презентує свої напрацювання

Учасники науково-практичної студентської конференції

Студенти мали змогу обговорити актуальні проблеми, поспілкуватись зі своїми колегами з інших університетів та почерпнути чимало нової інформації про питання, які цікавлять їх найбільше.

Загалом, науково-практична конференція виявилась досить плідною та продуктивною. Висловлюємо щиру подяку усім, хто приєднався до цього наукового заходу, а також тим, хто допомагав з організацією конференції, зокрема організаційному комітету (Куца О.І., Цепенюк Т.О., Ноговська С.Г., Лисецька Ю.В.) та його членам (Загородня Л.З., Дзюбановська І.В., Заболотна М.В., Сеньків І.Д.), а також Господарисько О.М. та Вишинській Н.І. за технічну підтримку!

Студент групи АУП-47,

Дубінський Костянтин