Екскурсія в геологічному музеї ТНПУ для випускників з Гусятина (ФОТО)

Екскурсія в геологічному музеї ТНПУ

для випускників з Гусятина

На географічний факультет завітали учні Гусятинської загальноосвітньої школи. Організатором такої екскурсії виступив вчитель географії Ковальчук Михайло Андрійович.

Екскурсію геологічним музеєм провів доцент кафедри географії та методики її навчання Гавришок Богдан Борисович. Розпочалась вона з розповіді про заснування музею проф. Йосипом Свинком. Після цього учні познайомились із формами знаходження мінералів у природі. Вони захоплено розглядали друзи аметисту, сірки та піщанистого кальциту, троянди гіпсу та інші цікаві зразки.

Під час екскурсії

У відділі мінералогії юним відвідувачам продемонстрували зразки марказиту, кіновару, сірки, сфалериту, флюориту та ін. Учні уже вивчали корисні копалини України в школі, тому Богдан Борисович актуалізував знання про родовища цих корисних копалин в Україні та їх використання. Особливе захоплення й здивування у дітей викликали кристали кварцу, кальциту, піриту, «троянди» гіпсу та арагоніту. Це й не дивно, адже доволі важко повірити, що такі досконалі форми мінералів сформувала сама Природа.

Розглядаємо зразки

Екскурсія завершилась оглядом зразків скам’янілостей у відділі «Палеонтології». Богдан Борисович звернув увагу на окремі найцікавіші експонати, зокрема амоніти, ортоцераси, зуби мамонта та ін. Діти оглянули уламки скам’янілих дерев, відбиток скам’янілої змії, зуби акули та ін. Усе це викликало неприховані, яскраві емоції, усі прагнули «доторкнутись до історії» в буквальному розумінні. Учні побачили також цілу низку інших вимерлих організмів – трилобітів, белемнітів, коралів, молюсків.

Профорієнтаційна екскурсія успішно завершилась

Завершили зустріч спілкуванням у 152 аудиторії. Тут майбутнім випускникам розповіли про освітні програми, що функціонують в університеті загалом та на факультеті зокрема. Богдан Борисович особливо наголосивши на досвіді вступної кампанії 2023 р. та на важливості успішної здачі національного мультипредметного тесту.

Говоримо про переваги професії вчителя географії

Завдяки цій екскурсії розширився світогляд дітей. Вони більше дізнались про гірські породи та мінерали, що оточують нас у повсякденному житті. Учні залишились приємно вражені побаченим. Жодна дитина не залишилась байдужою. На завершення зробили колективне фото на факультеті.

Колективне фото у факультетській фотозоні

Такі заходи дозволяють популяризувати природничі знання серед підростаючого покоління та залучати майбутніх абітурієнтів.

Студентка групи СОГ-41
Надія Зузяк