У ТНПУ відбувся науково-методичний семінар для вчителів польської мови м. Тернополя та Тернопільської області (ФОТО)

У ТНПУ відбувся науково-методичний семінар

для вчителів польської мови

м.Тернополя та Тернопільської області

Вже вкотре і традиційно ТНПУ сьогодні зібрав на науково-методичний семінар в рамках курсу підвищення кваліфікації учителів-полоністів м.Тернополя та Тернопільської області.

23 жовтня 2023 р. на факультеті філології журналістики при Кафедра української мови та славістики в українсько-польському культурно-освітньому хабі ТНПУ відбувся вже традиційний Науково-методичний семінар для вчителів польської мови м.Тернополя та Тернопільської області "Удосконалення компетентностей учителів польської мови та творче спрямквання інноваційної діяльності на всебічний розвиток учня, в якому взяло участь близько 30 учителів-полоністів.

Розпочав роботу семінар із вітального слова Голови Тернопільської філії Всеукраїнської спілки вчителів-полоністів України, канд.пед.наук, доцента Ірини НЕСТАЙКО, яка наголосила на актуальності його тематики, представивши програму доброї школи, котра має за мету формування компетентностей учителів школи, зосередженої на учнях, окреслила вимоги до сучасного вчителя у сучасній польській школі.

К.п.н., доц. Ірина НЕСТАЙКО представила програму доброї школи, метою котрої є формування компетентностей учителів,зосередженої на учнях

Завідувач кафедри загального мовознавства і слов’янських мов ТНПУ ім.В.Гнатюка Галина БАЧИНСЬКА привітала учасників Семінару та подякувала організаторам та гостям за те, що українсько-польський хаб вкотре став місцем єднання полоністів Тернопільщини.

Привітання учасників Семінару від к.ф.н., доц. Галини Бачинської Привітання учасників Семінару від к.ф.н., доц. Галини Бачинської

Декан факультету філології та журналістики, доктор філ.наук, проф. Тетяна ВІЛЬЧИНСЬКА привітала всіх присутніх та розповіла про  викладання польської мови на факультеті.

Привітання учасників Семінару від декана ФІЖ д.ф.н., проф. Тетяни Вільчинської Привітання учасників Семінару від декана ФІЖ д.ф.н., проф. Тетяни Вільчинської

Цього разу основною темою Семінару були питання спрямування інноваційної діяльності на всебічний розвиток учня. Багато нової інформації отримали вчителі польської мови від досвідченої та прогресивної лекторки, канд.філ.наук, засновниці школи польської мови MojaPolska у Тернополі, авторки підручників з польської мови Наталії ЛОБАС, котра поділилася ідеями роботи з теми «Najważniejsze daty z historii Polski na lekcjach z języka polskiego. Początki państwa polskiego: Piastowie...... Od Jagiełły do Poniatowskiego: wzloty i upadki Rzeczypospolitej....Polska wiek XX...”, приділивши велику увагу саме практичному навчанню польської та продемонструвала чудові дидактичні матеріали.

Фото на заставці - канд.філ.наук, Наталя ЛОБАС про досвід використання міжпредметних зв’язків на уроках польської мови

Учителі мали змогу закріпити теоретичні знання, беручи безпосередню участь у практичній частині семінару, власне, побувши у ролі учнів. Лекторка поділилася досвідом, як можна використати міжпредметні зв’язки, зокрема Історію та польську мову, на прикладі вивчення теми «Числівник», як вдало поєднати різні інноваційні технології, форми та методи на уроках польської мови.

Сьогодні, втім, як завжди, було змістовно, інформативно, мотиваційно, пізнавально, емоційно та цікаво.

Цікавим було представлення досвіду використання інтерактивних ігор на уроках польської мови  вчителя польської мови Козлівського Ліцею Мар’яни КАЦАН.

Досвід використання інтерактивних ігор на уроках польської мови від учителя пол.мови Кацан Маряни
Досвід використання інтерактивних ігор на уроках польської мови від учителя пол.мови Кацан Мар'яни

Щиро дякуємо лекторам за вдале поєднання науково-теоретичної та практичної частини семінару. Слід  відзначити їх динамічність і професіоналізм. Семінар викликав неабияке зацікавлення. Було нестандартно і захоплююче.

До активної роботи на Семінарі долучилися студенти ІII курсу полонійного відділення ФІЖ ТНПУ.

Завершила Науково-методичний семінар доповіддю Голова Тернопільської філії Всеукраїнської спілки вчителів-полоністів України, канд.пед.наук, доцент кафедри української мови та славістики Ірина НЕСТАЙКО, наголосивши на формуванні соціокультурної компетентності учнів, на  важливості розвитку самосвідомості (суспільно-емоційних компетентностей) учнів на уроках польської мови, як іноземної та удосконалення компетентностей учителів польської мови, оволодінні уміннями та навичками спільної діяльності, парної, групової роботи, які засновані на сівпраці на уроці (ігри, творчі види діяльності, рольові ігри, вікторини, робота в парах, групові форми роботи).

На завершення Семінару підведено підсумки заходу «Narodowewego Czytania»  та вручено Подяки за активну участь вчителям польської мови (Кацан Мар’яні, Вардецькій Оксані, Стаднік Марії, Дікальчук Оксані, Прачук Ірині, Корбеляк Вірі, Рикун Іванні)  та їхнім учням.

Учасники семінару високо оцінили якість проведеного Семінару та корисність для використання у своїй педагогічній діяльності.

Педагогічне гроно вчителів-полоністів м.Тернополя та Тернопільської області на Семінарі Педагогічне гроно вчителів-полоністів м.Тернополя та Тернопільської області на Семінарі

Щаслива, що поруч Є люди, котрі підтримають.

Усім присутнім я бажаю, щоб цей рік був легким і водночас роком плідної праці, котра приносила б особисте і професійне задоволення. А вашим учням зичу, щоб майбутні місяці шкільного навчання були не лише моментом сумлінної праці, а й приносили багато радості і задоволення з розвитку власних зацікавлень і талантів.

Впевнена, що з такими педагогами дорога до доброї школи, котра зосереджена на учнях, буде в рази коротшою.

Переможемо. Інакше й бути не може.

Організатор Науково-методичного семінару:

Ірина НЕСТАЙКО – канд.пед.наук, доцент,
голова Всеукраїнської спілки вчителів-полоністів України
(відділення в м.Тернопіль), ТКМЦНОІМ.