День писемності об’єднав факультетські родини ТНПУ
День писемності, що об’єднав факультетські родини ТНПУ

День української писемності та мови  відзначають 27 жовтня. З іменем Преподобного Нестора Літописця пов’язують започаткування цього свята.

Студенти та викладачі факультету філології і журналістики організували урочистості з цієї нагоди, а також у рамках тижня кафедри української мови та славістики.
Мовознавчо-мистецьке дійство «Моя мова, моя земля, моя країна» розпочали з вітальних слів декана факультету Тетяни Вільчинської, яка закцентувала увагу на важливості рідної мови: «Українська мова пройшла тернистий шлях до визнання, що спостерігаємо й сьогодні. Наше завдання берегти та примножувати її».

Тетяна Пилипівна подякувала студентам, викладачам, колективам факультету іноземних мов і факультету мистецтв за плідну співпрацю. Тиждень насичений подіями, організований на найвищому рівні завдяки спільним зусиллям.

Представили книжкову виставку «Не говори про українську мову, а говори українською - цього буде достатньо» та привітали учасників свята працівниці наукової бібліотеки ТНПУ - Ольга Сенів і Ольга Шанайда. Під час презентації пригадали історію України та важкі тортури над людьми, які боролися за свою ідентичність, мову та самобутність. І справді, втрата мови
призведе до зникнення самої нації. Особливо тепер, коли ллється кров за волю й незалежність, українська мова повинна звучати в кожного українця на устах і бути у свідомості.
Хвилиною мовчання вшанували пам’ять Героїв, які боролися та загинули, щоб ми сьогодні мали право на життя.
Літературну зустріч студенти красиво розбавили музичними композиціями, декламуванням віршів, мовознавчими батлами та грою на бандурі – душі народу.
Завершивши, студентсько-викладацький склад ТНПУ взяли участь у написанні радіодиктанту національної єдності, який 23-ій рік поспіль є незмінною традицією у День української писемності та мови. Цьогоріч текст української поетеси та перекладачки Катерина Калитко – «Дороги України» зачитував актор театру та кіно Олексій Гнатковський.
Мова зникає не тому, що її не вчать інші, а тому, що нею не говорять ті, хто її знає.

Христина Надала