Студенти історичного факультету ТНПУ побували у Міжнародному товаристві Свідомості Крішни в м.Тернопіль (ФОТО)
Студенти історичного факультету ТНПУ

побували у Міжнародному товаристві

Свідомості Крішни в м.Тернопіль

У рамках навчальної дисципліни «Історія релігії» під керівництвом кандидата історичних наук Надії Володимирівни Волік студенти історичного факультету потрапили в захопливий світ крішнаїзму. Тернопільський осередок Міжнародного Товариства Свідомості Крішни став місцем для цієї надзвичайно цікавої подорожі.

Студенти біля храму крішнаїтів у м. Тернопіль

Бала дас, мандрівний проповідник, відкрив перед студентами глибини історії, філософії, та обрядів цієї віри, розповівши про основні принципи віровчення, правила і заборони, а також особливості молитовних практик та зовнішнього вигляду монахів.

Бала дас та джампа - чотки із 108 бусин

Учасники зустрічі не тільки дізналися про теоретичні аспекти крішнаїзму, а й взяли участь у виконанні основної мантри, Маха-Мантри, під супровід фісгармоні, барабану та інших інструментів.

Виконанання Маха-Мантри

Бала дас також радо відповідав на запитання студентів, серед яких були такі теми, як ставлення крішнаїтів до російсько-української війни, їхні мотиви приєднання до цієї релігії, взаємодія з іншими релігійними течіями, роль жінок та багато інших цікавих запитань.

Завершальним акордом події стала можливість скуштувати традиційні страви крішнаїтів, серед яких були халава (манна каша з цукровою карамеллю, ізюмом та горіхами), пурі (пиріжки з зернової крупи) та чай із яблук і м'яти. Перед споживанням їжі президент храму Вамана дас провів молитву.

Обідаємо. Халава, пурі та чай з м'яти

За словами однієї із студенток: «Ми сподіваємось, що такі практичні заняття стануть традицією і допомагатимуть студентам краще освоювати нові навчальні матеріали».

Спілкування із крішнаїтами надало студентам можливість не лише дізнатися більше про нову релігію, але й на практиці відчути її глибину.

Висловлюємо щиру подяку Ваману дас, Балі дас, всім членам організації, Надії Володимирівні за захопливу й пізнавальну зустріч!

Бойко Іван, студент СОІП-34