Виїзна пара: студенти-журналісти ТНПУ відвідали Золочів (ФОТО)

Виїзна пара:

студенти-журналісти ТНПУ

відвідали Золочів

У вівторок, 31 жовтня, студенти 4 курсу спеціальності «Журналістика» Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка побували на Львівщині у місті Золочів. Це вже четверта поїздка в межах дисципліни «Спеціалізація: інтернет, телебачення». Попередньо, студенти вже відвідали Зборів, Волочиськ і Теребовлю.

Мета таких подорожей – створення мультимедійного проєкту про освітню, медійну та соціальну проблематику громад. Ініціаторками пізнавально-навчальних поїздок є доцентки кафедри журналістики, кандидатки наук із соціальних комунікацій Галина Синоруб та Наталія Біла.

Першим пунктом призначення візиту був Золочівський заклад загальної середньої освіти № 2 ім.М.Шашкевича, де студенти та викладачі поспілкувалися із учнями і дирекцією школи. Студенти та викладачі ТНПУ розповіли одинадцятикласникам про актуальність професії журналіста, навчальну практику в медіа, особливості й переваги навчання в університеті, про функціонування онлайн-медіашколи «В ЕТЕРІ» – освітнього проєкту кафедри журналістики ТНПУ. Також проінформували про освітні програми на факультеті за якими готують майбутніх фахівців, професії яких актуальні для нашої держави.

Доцентка Синоруб Галина Петрівна зі студенткою Городецькою Світланою розповідать учням про навчання в ТНПУ

Учні Золочівський закладу загальної середньої освіти № 2 ім. М. Шашкевича разом із студентами

Студенти та викладачі відвідали Золочівську редакцію суспільно-політичного часопису «Наша українська справа», де  дізнались більше про специфіку та важливість роботи друкованих видань у сучасному медіапросторі.

«Від дуже багатьох молодих людей сьогодні можна почути: «А що друкована газета ще виходить?». Сьогодні в нас 2500 тисяч примірників, тому говорити, що зараз газети не мають значення – не можна. За останній час у нас змінився фокус аудиторії. Якщо раніше нас читали більше люди пенсійного віку, то тепер це різновікова аудиторія. Наприклад, співпрацюючи із місцевими лікарями – ми поширюємо газету серед їхніх працівників, а із місцевими аграріями – серед  орендодавців», – розповідає редакторка часопису «Наша українська справа» Леся Горгота.

У редакції суспільно-політичного часопису «Українська справа»

Студенти також завітали у редакцію газети «Народне слово». Там уже більше довідались про труднощі, з якими стикаються друковані видання.

«Сьогодні час складний – коронавірус, війна. Не вистачає коштів ні на податки, ні на зарплати, ні на справжнє функціонування редакції. Раніше ми мали фінансування від районної адміністрації, могли продати до 500 примірників в день. Газета мала три сторінки реклами, випускалось декілька сторінок у кольорі. Зараз реклами назбирується ледь сторінка, газета чорно-біла і продаємо близько 150 примірників.  Все складніше. Хоч я намагаюсь зберегти районну пресу, адже саме вона найкраще може висвітлити регіон», – ділиться головний редактор «Народного слова» Володимир Дідула.

Студенти та викладачі разом із редактором Володимиром Дідулою

Проте, попри всі труднощі, часопис «Народне слово» продовжує функціонувати, а  головною проблемою сьогодні залишається фінансування.

Студенти та викладачі мали зустріч із представниками волонтерської організації «Галицький щит», яка активно допомагає золочівським військовослужбовцям, що воюють у спецпідрозділі «Омега».

Студенти та викладачі разом із представниками волонтерської організації «Галицький щит»

«В середньому сьогодні ми закриваємо потреби близько 500 тисяч гривень на місяць. Часто люди приносять у штаб кошти, проводимо збори також в соцмережах. Є люди, які, безпосередньо, допомагають нам потрібними речами. Найбільші потреби у наших хлопців – це FPVдрони та автомобілі, на що зараз ми активно збираємо кошти», – зазначає секретар фонду Тарас Підлиський.

Дякуємо за організацію зустрічей нашій студентці третього курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ Світлані Городецькій.

Божена Волинець, Руслана Адамович,

Ангеліна Ключка, Анна Янко,