У ТНПУ побувала  делегація з мерії міста Барут/Марк (Baruth/Mark), Німеччина (ФОТО)

У ТНПУ побувала делегація

з мерії міста Барут/Марк

(Baruth/Mark), Німеччина

Днями за сприяння і підтримки п. Володимира Володимировича Кашицького, начальника відділу міжнародного співробітництва і туризму Тернопільської міської ради у ТНПУ на кафедру німецької філології та методики навчання німецької мови факультету іноземних мов завітала делегація з мерії міста Барут/Марк (Baruth/Mark), Німеччина, у складі:
п. Петер Ільк (Peter Ilk) - міський голова
п. Франк Цірат (Frank Zierath) - співробітник водоканалу міста
п. Матіас Юріке (Matthias Juricke) - представник муніципальної поліції
п. Олаф Мусієлак (Olaf Musielak) - керівник добровільної пожежної команди
п. Петро Товарніцький (Petro Tovarnitskyy) - координатор в Україні
Німецьких гостей зустріли проректор з наукової роботи та міжнародного співробітництва університету, проф. Ірина Павлівна Задорожна, завідувач кафедри, доц. І.Я.Яцюк, науково-педагогічні працівники кафедри.

Гості на факультеті іноземних мов ТНПУ
Учасники делегації розповіли про історію розвитку зв’язків з містом Тернополем і Тернопільскою міською радою, свою діяльність у Монголії та африканських країнах з реалізації проєктів енергонезалежного водозабезпечення, водоочищення, та водовідведення, намір реалізувати подібний проєкт у м. Гусятин нашої області.
Ірина Павлівна Задорожна подякувала гостям за допомогу і сприяння Україні з боку Німеччини, детальну інформацію, яку надали гості, і в свою чергу охарактеризувала науковий потенціал нашого університету, стан і песрпективи міжнародного співробітництва, у тому числі з Німеччиною, підкресливши, зокрема, активну співпрацю з університетом прикладних наук Ангальт у федеральній землі Саксонія-Ангальт. Така стисла, але ґрунтовна презентація можливостей ТНПУ викликала жваве зацікавлення у членів делегації, що вилилося у конкретну пропозицію - проаналізувати можливість проведення вже наступного року на базі нашого університету міжнародної наукової конференції за участю німецьких дослідників, яка буде присвячена вже зазначеній вище тематиці енергонезалежного водозабезпечення, водоочищення і водовідведення.
Володимир Володимирович Кашицький також висловив подяку гостям, особливо підкресливши, що міський голова і мешканці міста Барут/Марк були першими закордонними представниками, які після початку повномасшатбної агресії росії проти України доставили в Тернопіль три автомобілі з гуманітараною допомогою, причому автомобілі також залишили як гуманітарну допомогу.
Цікавою і інформативною видалася також зустріч німецьких гостей із студентами німецького відділення, яка вже після перших хвилин перейшла у невимушений формат запитань-відповідей.

Розмова зі студентами

Зацікавлена молодь

Наші студенти цікавилися, як німці планують розивати співробітництво з українськими партнерами, у яких містах, що мотивує їх реалізовувати проєкти в інших країнах, чи не боялися вони приїжджати у воюючу Україну, що їм подобається у нашій країні, і навіть таке дуже практичне питання - чи п’ють німці воду з під крана, попередньо не прокип’ятивши її. На всі запитання вони отримували по-німецькому грунтовні відповіді, а щодо води з під крана - то так, п’ють без побоювань, тому що водопровідна вода в Німеччині є чи не найчистішою в Єаропі, адже проходить кілька етапів дуже ретельної очистки.
Гості у свою чергу відзначили високий рівень мовної підготовки наших студентів і зазначили, що при подальшій реалізації проєктів у Тернопільській області вони будуть залучати наших студентів як перекладачів.
Коротко резюмуючи все вищесказане можна констатувати, що зустріч вийшла успішною, встановлені перші контакти, які, є надія, будуть розвиватися та приносити конкретні результати. На цьому шляху вже досягнуті перші домовленості, а саме про чергову зустріч навесні наступного року, а також здійснення аналізу можливості проведення міжнародної наукової конференці на базі нашого університету за участю німецьких науковців.

Завідувач кафедри, доц. І.Я.Яцюк