Дискусія про мовну дипломатію на факультеті філології і журналістики ТНПУ (ФОТО)

Дискусія про мовну дипломатію

на факультеті філології і журналістики ТНПУ

30 жовтня, у рамках тижня кафедри української мови та славістики відбулася зустріч «Мовна дипломатія: як викладати українську іноземцям під час війни», гостею якої стала Наталія Фарина, доцент кафедри українського прикладного мовознавства Львівського національного університеті імені Івана Франка, викладачка української мови як іноземної у Шеффілдському університеті. Ініціювала зустріч викладачка кафедри української мови та славістики, доктор філософії Юлія Костюк.

Мовна дипломатія як викладати українську іноземцям під час війни

Мовна дипломатія: як викладати українську іноземцям під час війни

Участь у події взяли студенти бакалаврату й магістратури за ОПП «014.01 Середня освіта (Українська мова і література)», «014.01 Середня освіта (Українська мова і література, англійська мова)» і «014.028 Середня освіта (Польська мова і література, українська мова і література)».

Учасники зустрічі

Наталія Фарина поділилася різноманітним досвідом викладання української мови для іноземців: в університеті, на літніх школах і в проєктах неформальної освіти. Вона підкреслила особливу роль учителя як мовного амбасадора, який представляє власну країну і закохує в неї громадян з усього світу.

Повномасштабне вторгнення посилило потребу в мовній і культурній дипломатії, а кількість охочих знати українську мову зросла в різних країнах світу. Наталія Григорівна розповіла, як змінився контингент: тепер, окрім студентів, мовознавців, бізнесменів, діаспори та закоханих нашу мову також вивчають військові, парамедики, волонтери, журналісти і навіть люди, які не мають безпосереднього стосунку до України, але таким чином намагаються підтримати нас у війні.

Корисні ресурси для майбутніх вчителів української як іноземної

Корисні ресурси для майбутніх вчителів української

Завдяки інтересу британських студентів і викладачів, Наталія Фарина вирушила як запрошена лекторка в Шеффілдський університет, де шість місяців виклала немодульний курс української як іноземної. Результатом нового досвіду став ілюстрований авторський підручник для початкового рівня. Також гостя провела дослідження мотивації шеффілдських студентів, і зараз опрацьовує його результати для публікації.

Авторський підручник Наталії Фарини

Учена порекомендувала студентам ресурси, які вони зможуть випробувати у власній викладацькій практиці, і поділилася улюбленими методами: використанням різножанрової української музики і вивченням лексики на матеріалі святкових традицій українців.

Спільне фото

Дякуємо Наталії Григорівні за натхненну й інформативну зустріч. Мовна дипломатія – ще один спосіб відстоювати власну самобутність і бороти російську пропаганду. Саме тому так важливо піднімати питання деколонізації світової славістики і належної презентації в ній України.

Студентка групи СОУМ-11
Валеріа Семенець