Cтуденти факультету філології і журналістики ТНПУ прослухали лекцію «Досвіди і практики документування війни. Розповідь українського воєнкора» (ФОТО)

Cтуденти факультету

філології і журналістики ТНПУ

прослухали лекцію

«Досвіди і практики документування війни.

Розповідь українського воєнкора»

Учора, 1 листопада студенти факультету філології і журналістики спеціальності 061 «Журналістика» прослухали онлайн лекцію для регіональних журналістів та студентів факультетів журналістики «Досвіди і практики документування війни. Розповідь українського воєнкора», організовану Комісією з журналістської етики. Її провів фотожурналіст, воєнний кореспондент, засновник та керівник незалежного репортерського медіа «Donbas Frotliner» Андрій Дубчак, модерувала зустріч почесна голова Національної асоціації медіа Тетяна Лебедєва, організували перегляд для студентів доценти кафедри журналістики Тетяна Василівна Решетуха та Оксана Василівна Кушнір.

Викладачі Т.В Решетуха та О.В Кушнір

Студенти слухають лекцію

Андрій Дубчак розповідає про роботу журналістів в зоні бойових дій

Андрій Дубчак розповів про специфіку роботи журналіста на фронті та відповів на низку таких  питань. Зокрема, про важливість акредитації журналіста в зоні бойових дій та процедуру її отримання; про перелік базових речей, які завжди повинні бути з собою та в машині біля лінії фронту; про безпека журналіста та головні правила, яких потрібно дотримуватися, працюючи в зоні бойових дій.

Студенти під час лекції

Спікер неодноразово наголошував насамперед на безпеці журналістів: «Обов’язково повинні бути тактичні окуляри та сині бронежилети згідно зі стандартами, шолом теж тільки синій або чорний. Аптечка завжди при собі».

Також він розповів про те, які основні знання потрібні для такої роботи: «Важливе  базове знання тактичної медицини, ви повинні знати, як надати допомогу комусь та собі, повинні знати, що робити коли чуєте свист міни, наприклад».

Андрій Дубчак також на конкретних прикладах показав, до чого може призвести нехтування правилами дорожнього руху; недотримання дистанції; розповів про особливості роботи з різними родами військ та цивільними, що знаходяться близько до лінії фрону, та багато іншого.

Своїми враженнями від зустрічі поділилася студентка другого курсу Майкович Марія: «Перш за все, мені сподобалося, що журналіст стисло, але ємко висвітлив багато важливих питань щодо безпеки журналістів у зоні бойових дій. З нового я дізналася, що варто підписуватися на локальні канали інформації не тільки українські, а й російські (адже в них більше висвітлюють інформації про прильоти) для фільтрування новин. Я більше дізналася про те, які заходи безпеки потрібно вживати безпосередньо перебуваючи поблизу лінії фронту. Інформація була цікавою і цінною як для початківців-журналістів, так і для професіоналів, які мають на меті їхати з репортажами до небезпечних територій».

Студенти 1 та 2 курсів під час лекції

Такі зустрічі дійсно цінні, адже вони допомагають краще зрозуміти студентам специфіку роботи журналіста на війні, дізнатись про правила як особистої, так і командної безпеки.

Студентка 2 курсу
спеціальності журналістика