«Подільські читання – 2023» об’єднали в ТНПУ науковців усього світу (ФОТО)

«Подільські читання – 2023»

об’єднали в ТНПУ науковців усього світу

Міжнародна науково-практична конференція «Подільські читання – 2023. Комунікаційні стратегії для реалізації геоекологічних ініціатив і проєктів» приурочена 30-літтю першого набору на спеціальність «Екологія, охорона навколишнього середовища та збалансоване природокористування» в Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка.

Сьогодні, 2 листопада, в освітньому хабі ТНПУ відбулось урочисте відкриття конференції. Зареєстрованих близько 50 учасників долучились як в онлайн, так і офлайн-форматі. Модератор і організатор зустрічі - Любомир Царик.

Подільські читання - 2023

Фото на заставці - Привітання від колег Львівського національного університету мені Івана Франка

Вітальними словами розпочав Міжнародну конференцію ректор ТНПУ Богдан Буяк: «Подільські читання – це хороша традиція, започаткована кафедрою геоекології і методики навчання екологічних дисциплін, яка об’єднала екологів не лише зі всієї України, а й за кордоном. Ці люди сміливі до експериментів, експедицій, наукових дискусій та міждисциплінарних досліджень. І ми радіємо, що колеги долучаються до будь-яких ініціатив, запропонованих працівниками вишу, адже плідна співпраця слугує новим науковим відкриттям і проєктам». Богдан Богданович подякував всім за активну участь, Збройним Силам України за можливість проведення та побажав конструктивного обговорення у спільній дводенній роботі.

Вітальне слово від ректора університету  Богдана Буяка

Вітальне слово від ректора університету Богдана Буяка

Декан географічного факультету Андрій Кузишин підкреслив важливість науково-практичного обговорення, заначивши: «Життєва енергія – це ресурс, який ми черпаємо з навколишнього середовища та під час спілкування з людьми. Тому я дякую співорганізаторам, однодумцям за підтримку нашої ініціативи та пишаюся тим, що «Подільські читання» вийшли за межі нашого регіону та є впізнаваними всюди».

Учасники офлайн-конференції

До вітальних слів долучилися й науковці організаційного комітету.

Іван Біланюк - декан географічного факультету та Євген Іванов - завідувач кафедри конструктивної географії і картографії Львівського національного університету імені Івана Франка привітали з цьогорічним стартом і подарували символічні подарунки для організаторів дійства.

Професор кафедри біології і екології Камʼянець-Подільського національного університету імені Івана Огієнка Олександр Любинський наголосив на актуальних екологічних проблемах, які насамперед починаються з людей, а наслідки вже рятують науковці: «Я хочу відзначити Любомира Петровича Царика у довготривалій співпраці та здорову критику щодо реалізації геоекологічних проєктів».

Долучилися до вітань Григорій Денисик - завідувач кафедри географії Вінницького державного педагогічного інституту імені Михайла Коцюбинського та Наталія Миронова - завідувачка кафедри екології та біологічної освіти Хмельницького національного університету.

Не зважаючи на різницю у часі, в онлайн-конференції взяли участь представники державного університету Нью Йорка (США), а також Ряшівський університет (Польща), університет Мармара (Туреччина).

Процес обговорення геоекологічних ініціатив і проєктів

Андрій Кузишин і Іван Біланюк документально затвердили співпрацю між географічними факультетами Львівського національного університету імені Івана Франка та Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка, підписавши Угоду про співпрацю.

Підписали договір про співпрацю між ТНПУ та ЛНУ імені Івана Франка

Завершивши урочисту частину відкриття Міжнародної науково-практичної конференції, учасники приступили до секційних засідань.

Завтра, 3 листопада, продовження роботи в секціях.

Слідкуйте за новинами на офіційному сайті ТНПУ.

Христина Надала