У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ» розповіли,  як розпізнавати фейки (ФОТО)

У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ» розповіли,

як розпізнавати фейки

У середу, 6 березня, відбувся третій вебінар медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему: «Як розпізнати фейк. Алгоритм протидії креативній брехні». Керівницею цієї зустрічі була кандидатка наук із соціальних комунікацій, доцентка кафедри журналістики ТНПУ Тетяна Решетуха.

«Російська війна в Україні – це гібридна війна, де поряд зі зброєю застосовуюсь і інформацію. Як нам протистояти цій брехні, і як нам уникнути маніпуляцій – наша головна тема сьогодні», – зазначила початку зустрічі модераторка.

Приклади фейкових новин

Спікерками на вебінарі були студентки 2 курсу спеціальності «Журналістика» та за сумісництвом SMM-спеціалістки кафедри Катерина Гуменна і Каріна Почигайло. Дівчата розглянули питання щодо фейкових новин, визначення їх та способів перевірки інформації в Інтернеті. Вони звернули увагу слухачів на ключові ознаки фейкових новин і розповіли про стратегії перевірки правдивості інформації. Крім того, було висвітлено важливі аспекти, на які слід звертати увагу під час оцінки журналістських матеріалів.

До того ж Катерина та Каріна розкрили алгоритм створення інформаційних «вкидів» і проілюстрували, яку шкоду вони завдають громадянам нашої країни в період війни. Ця інформація є надзвичайно важливою для підвищення рівня медіаграмотності громадськості. Згодом дівчата ознайомили глядачів з основними ознаками фейку:

1.Хибна аргументація.

2.Маніпулятивний заголовок.

3.Емоційно упереджена новина.

Ознаки фейків

До кожної з ознак було наведено декілька прикладів для кращого розуміння теми. Також було продемонстровано, як за допомогою програми Google Lens можна перевірити фотографію на правдивість, на яких ресурсах вперше публікувалась і чи є вона оригінальною. В кінці доповіді дівчата вирішили перевірити знання слухачів грою на платформі „Kahoot“, де потрібно було визначити чи є представлена новина правдою, чи все-таки брехнею. Учасники медіашколи продемонстрували досить хороші результати.

Наприкінці етеру Тетяна Решетуха запитала учасників конференції, як вони розпізнають фейки та чи перевіряють інформацію перед тим, як її засвоїти.

Нагадаємо, що медіашкола «В ЕТЕРІ» – це майданчик для інтерактивного спілкування усіх зацікавлених (учнів середніх та старших класів, здобувачів професійної та фахової вищої освіти та ін.) із тренерами, експертами, фахівцями медіасфери.

Катерина Гуменна та Каріна Почигайло Ж-24