Студенти ТНПУ - учасники VІІ Всеукраїнських студентських наукових читань в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті (ФОТО)
Студенти ТНПУ - учасники

VІІ Всеукраїнських студентських
наукових читань

в Ізмаїльському державному

гуманітарному університеті

12 березня в Ізмаїльському державному гуманітарному університеті, що героїчно працює в Придунавʼї під постійними атаками ворога, відбулася масштабна подія – VІІ Всеукраїнські студентські наукові читання з нагоди 210-ї річниці від дня народження Тараса Шевченка. У ній дистанційно взяли активну участь здобувачі різних освітніх ступенів факультету філології і журналістики нашого університету.

Переконливо-інформативними, начасними були доповіді «Проблема національної ідентичності у творчості Тараса Шевченка» здобувача ОС «магістр» Андрія Канюки та «Поезія Тараса Шевченка в перекладі Богдана Лепкого польською мовою: поетологічний аспект» здобувачки ОС «бакалавр» Дарії Самохвал. Тарас Шевченко у них постав не хрестоматійним, а ясноликим і мужнім, спонукаючи до впевненого входження в європейський культурний світ.

Доповідає Андрій Канюка

Вірш Шевченка в перекладі Лепкого польською мовою

Доповідає Дарія Самохвал

Цей вправно організований колегами з Ізмаїлу науковий захід вкотре доводить свою ефективність в інтелектуальному та духовному збагаченні майбутніх філологів, котрі, мобілізувавши інтелектуальні, організаційні, дослідницькі зусилля, достойно представили власні шевченкознавчі розвідки.

Висловлюємо глибоку повагу і безмежну вдячність організаторам – кафедрі української мови і літератури, передусім модераторові – Аллі Василівні Соколовій, за невтомне плекання любові до Кобзаревого Слова. У цьому запорука духовності й патріотизму української нації, а також тривання традиції глибинного вшанування рідного письменства й Митця, котрий його творив.

Розум, серце і душа розкошували від знаменитої модерації «берегині Придунайського Пʼємонту» – Галини Богданівни Райбедюк. Якнайсердечніше дякуємо за особливо теплі вітання доповідачам, їхнім науковим керівникам, Тернопільському університету. Ваше «золоте слово» підтримує, надихає, окрилює! Задля Перемоги! Задля «утривалення духу» в надскладний час російсько-української війни!

Доцент кафедри
української та зарубіжної літератур