Девід Лінгвістон у гостях у ТНПУ (ФОТО)

Девід Лінгвістон у гостях у ТНПУ

З ініціативи завідувачки кафедри театрального мистецтва Людмили Ванюги та доцентки кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Ольги Довбуш до Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка завітав доктор філософії, професор кафедри англійських та американських студій Університету Палацького в Оломоуці Девід Лівінгстон.
  Організаторки - Ольга Довбуш і Людмила Ванюга з гостем ТНПУ

Вітальним словом розпочала зустріч Олена Шонь - в.о.завідувача кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови, яка побажала лектору здійснити та передати все задумане, а присутнім уважно слухати та занотовувати важливе.

Запрошений гість та Олена Шонь

Викладачі, студенти та гості зустрічі

Чеський гість провів для студентів факультету іноземних мов, мистецтв і філології і журналістики лекцію на тему «Who’s Afraid of William Shakespeare? An Introduction to the Bard», де розповів не лише про наукові праці, біографічні дати та життєвий шлях автора, а й закцентував увагу на цікавих моментах творчої діяльності.

На фото Девід Лівінгстон розповідає про Вільяма Шекспіра

Представники кафедри театрального мистетцва та запрошений гість Ігор РябовПредставники кафедри театрального мистетцва та запрошений гість Ігор Рябов

Вільям Шекспір визнаний найвідомішим англійським драматургом усіх часів. Це національний геній, якого часто називають символом Англії. Твори поета перекладені багатьма мовами світу, а п’єси стають визначними прем’єрами на театральній сцені.

Під час зустрічі пан Девід із посмішкою сказав: «Вільям – це геніальна людина не лише у мистецько-науковому напрямку, він досконалий у всьому: його дату народження та дату смерті переплутати неможливо, бо все це один і той же день».

До відкритої лекції й онлайн долучилися колеги та студенти зі Запорізького національного університету та Харківського національного університету мистецтв імені Івана Котляревського, які на завершення мали змогу поспілкуватися з чеським гостем.

Серед учасників офлайн-зустрічі професорка Наталія Торкут – колега зі Запорізького національного університету, а також директорка українського міжуніверситетського науково-дослідницького шекспірівського центру. Наталія Миколаївна, окрім участі у гостьовій лекції, мала й почесну місію у ТНПУ – нагородити студентку факультету філології і журналістики Катерину Нестерук за перше місце у Всеукраїнському шекспірівському конкурсі студентських дослідницьких і креативних проєктів імені Віталія Кейса та вручити грошову винагороду. Катерина спільно з науковою керівницею, професоркою Мар’яною Лановик підготували дослідницький проєкт на тему «Прийом non-finito у трагедії «Гамлет, принц данський» Вільяма Шекспіра» та креативний проєкт «Загадковість персонажів трагедії «Гамлет, принц данський» Вільяма Шекспіра», які визнали успішними.

У залі переможниця конкурсу Катерина Нестерчук, Зоряна та Мар'яна Лановик

На завершення зустрічі пан Девід подякував організаторам, студентам і колегам за активну співпрацю, легку комунікацію та гостинність. Професор зворушений кількістю присутніх та активних людей на лекції, що тішило око та викликало захоплення. Тому Девід Лівінгстон обіцяв повернутися знову.

Від імені ТНПУ доцентка кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Тетяна Гарасим висловила слова вдячності гостеві з Чеської Республіки насамперед за віддану позицію щодо ситуації в Україні, за можливість обмінятись цінним досвідом з нашими студентами, а також за гарний настрій, теплу атмосферу та щирі посмішки, які пан Девід викликав на устах кожного. На згадку про науково-творчі миті у стінах ТНПУ гостеві подарували брендовані подарунки університету, а також вручили подяку за плідну співпрацю між університетами.

У свою чергу організаторки зустрічі Ольга Довбуш і Людмила Ванюга завдячують керівництву університету ректору Богдану Буяку, проректорці з наукової роботи та міжнародного співробітництва Ірині Задорожній, деканам факультетів за сприяння у реалізації такого заходу та щиро вірять, що наступна зустріч незабаром.

Христина Надала

Фото Олександра Петлюка