У ТНПУ відбулась літературна зустріч на честь «Тижня поезії» (ФОТО)

У ТНПУ відбулась літературна зустріч

на честь «Тижня поезії»

У вівторок, 19 березня, студенти факультету філології і журналістики ТНПУ під керівництвом доцентки кафедри журналістики Йордан Ганни Мирославівни в рамках діяльності літературної студії «Автограф» організували читання поезій в «Поетичній кав’ярні», долучившись до Всеукраїнської інформаційно-просвітницької акції «Національний тиждень читання. Тиждень поезії», яку ініційовано Українським інститутом книги.

Тема «Тижня поезії» – «Дім». Гаслом став рядок із вірша Ірини Шувалової «Ріки незмінно течуть додому».

Приготування до зустрічі

У вітальному слові Тетяна Пилипівна Вільчинська – доктор філологічних наук, професор кафедри української мови та славістики, декан факультету філології і журналістики зауважила про важливість рідного дому для кожної людини, відзначила роль поетів і поетичного слова в культурі, особливо під час війни, адже поезія як форма літератури реагує на події першою.

«Ми зібрались сьогодні, щоб згадати про свій дім. Завжди знаходьте можливість приїхати додому, адже поки є до кого їхати, все інше не важливе», – зазначила Тетяна Пилипівна.

Ярина Чапльовська та Віктор Третьяков – ведучі зустрічі

Учасники заходу читали поетичні твори про дім, який стає прихистком від негараздів, нашим пристановищем у бурхливому морі життя, душевним центром нашого існування, де ми відчуваємо себе справжніми українцями та українками.

Аліна Ничипорук декламує поезію

Пролунали такі вірші:
 - Марини Кузьменко «Це щастя – мати дім» (декламувала Вікторії Хомяк),
 - Сергія Жадана «Бреде снігом вертепна хода» (декламувала Аліна Ничипорук),
 - Олександра Кобилякова «Наш дім – це наша Україна!» (декламувала Марія Метельська),
 - «Дім – це люди» у виконанні авторки, студентки другого курсу спеціальності «Журналістика» Марії Майкович,
 - Надії Красоткіної «Нам зігріває спогад рідна хата» (декламувала Ярина Чапльовська),
 - Миколи Курилюка «Рідна хата, вишня біля тину» (декламувала Христина Заброцька).

Ведуча заходу Ярина Чапльовська підсумувала, що дім – це світло, котре гріє навіть тоді, коли вас розділяють тисячі кілометрів.

«Дім – це відчуття себе частиною чогось більшого, частиною родини. Дім – це Україна», – такими словами завершила свято студентка Ярина.

Викладачі кафедри філології та журналістики

Після урочистої частини кожен гість мав змогу поділитися думками про цінність дому, продекламувати вірш та попити чай з солодощами, які підготували організатори.

Фото зустрічі

Студентка другого курсу