Студенти-журналісти ТНПУ вчилися працювати із відкритими даними (ФОТО)

Студенти-журналісти ТНПУ

вчилися працювати із відкритими даними

У середу, 20 березня, студенти другого курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ в межах дисципліни «Соціологія масової комунікації» (викладач Синоруб Г. П.)  стали учасниками вебінару «Дані як базис роботи журналіста», що організований Асоціацією відкритих даних у партнерстві з YouControl.

Захід об'єднав  студентів і викладачів Харківського національного економічного університету ім.С.Кузнеця, Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, Львівського національного університету ім.І.Франка, Сумського державного університету, Херсонського державного університету.

Учасники вебінару.
Учасники вебінару

Спікерка - комунікаційниця та експертка з продуктів YouControl Вероніка Бойко.

Дані як базис роботи журналіста

Головною темою лекції було ознайомлення з особливостями сервісу YouControl. Основні дані, які можна отримати за допомогою цього інструменту:

• Знайти досьє на юридичну особу, ФОП та фізичну особу

• Перевірити компанію або ж людину в Українських та міжнародних реєстрах

• Провести фінансову та ринкову аналітику

• Здійснити експрес-аналіз даних про ФПГ

• Пошук звʼязків між компаніями

Скріншот із презентації спікерки

Розслідування та дослідження також входять в функціонал цього сайту, до прикладу було надано зріст прибутку “АТБ” за останній рік. Також слухачі дізналися хто у Бердянську допомагає окупантам збирати дрони та ремонтувати техніку та як в Україні виготовляють чай російські компанії.

Пізніше Вікторія Бойко вирішила продемонструвати весь практичний інструментарій та можливості для пошуку відкритої інформації одного з українських ТОВ.

Приклад звязків між компаніями

Своїми враженнями поділилась студентка 2 курсу спеціальності «Журналістика», Катерина Гуменна: «Особисто для мене тема відкритих даних є дуже цікавою та актуальною. Це те, завдяки чому знижується рівень корупції та злочинності у сфері бізнесу. Вважаю, що подібні заходи повинні відбуватися якомога частіше, аби молодь, а саме студенти, могли долучатися до суспільно важливих справ, таких як громадський моніторинг.»

Щира подяка завідувачці кафедри управління соціальними комунікаціями Харківського національного економічного університету ім. С. Кузнеця Катерині Яресько за ініціативу й запрошення!

Адам Капраль
Катерина Гуменна