У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ» навчали майстерності створення  новин (ФОТО)
У медіашколі ТНПУ «В ЕТЕРІ»

навчали майстерності

створення
новин

У середу, 20 березня 2024 року, відбувся вебінар онлайн-медіашколи «В ЕТЕРІ» на тему «Як правильно створювати новини». Керівницею заходу виступила кандидатка філологічних наук, доцентка кафедри журналістики ТНПУ Олеся Ярославівна Мединська.

Про особливості новин, їх конструювання поінформували спікерки онлайн-зустрічі:

- Віта Поляна – журналістка медіастудії «Файне місто», членкиня Наукової академії україністики, зарубіжної філології та соціальних комунікацій факультету філології і журналістики, магістрантка спеціальності «Журналістика» ТНПУ;

- Катерина Магула – волонтерка, копірайтерка, поетеса, тімлід танцювальної студії, студентка 4 курсу спеціальності «Журналістика» ТНПУ.

Спікери етеру

Вимоги до написання новини

«Тема вебінару є актуальною, оскільки кожен фахівець повинен уміти правильно створювати новини, дотримуючись вимог щодо побудови новинного повідомлення та професійних стандартів журналістики», – зазначила Олеся Мединська.

Спікерка Катерина Магула розповіла про новину як основу текстів, критерії відбору новин, висвітлила структурну специфіку новинних текстів, закцентувала на класифікації інформаційних жанрів.

Виступ Катерини Магули

Журналістка медіастудії «Файне місто» Віта Поляна розповіла про важливість дотримання професійних стандартів журналістики при створенні новин, особливості стрімів медіастудії «Файне місто», поділилася лайфхаками щодо якісної подачі новин тощо.

Віта Поляна розповідає про особливості створення новин у радіожурналістиці

Опитування учасників медіашколи

До вашої уваги більше світлин

Нагадаємо, що онлайн-медіашкола «В етері» – освітній проєкт кафедри журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, метою якого є надати можливість старшокласникам та усім охочим спробувати себе в ролі журналіста й опанувати основи медіадіяльності.

Олеся Мединська,
к. філол. н., доц. кафедри журналістики

Катерина Магула,
студентка 4 курсу спеціальності