Засідання ректорату: спільна робота у напрямку профорієнтації ТНПУ

Головною темою обговорення на засіданні ректорату Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка була профорієнтаційна робота факультетів у контексті підготовки до вступної кампанії 2024 року. Проректор з навчально-методичної роботи Ігор Гевко виступив з доповіддю, в якій висвітлив ключові аспекти підготовки абітурієнтів та плани університету на майбутнє.

Один із основних пунктів доповіді стосувався нормативно-правової бази вступної кампанії, яка за останні три роки зазнала істотних змін. Ці зміни включали ухвалення закону, який створив правову основу для вступної кампанії 2024 року.

Проректор з навчально-методичної роботи ТНПУ Ігор Гевко висвітлив ключові аспекти підготовки абітурієнтів та плани університету на майбутнє.

Особлива увага приділялася просуванню університету як першого вибору для майбутніх студентів. Серед ключових аргументів — перше місце у консолідованому рейтингу закладів вищої освіти у групі педагогічних, гуманітарних та лінгвістичних установ, а також максимальні обсяги державного замовлення у регіоні.

Основною ідеєю надання освітніх послуг є студентоцентризм. Перевагою є зручне та комфортне розташування студентського містечка, поміркована вартість навчання та сприяння працевлаштуванню випускників, яскраве, багате та насичене студентське дозвілля, розширена мережа студентських клубів і спільнот за інтересами.

Зазначив проректор, що профорієнтаційна робота університету активно спрямована на залучення студентів та випускників шкіл до участі в інформаційних заходах, таких як панельні дискусії та ярмарки професій. Також важливою частиною цієї роботи є співпраця з закладами фахової передвищої освіти та підготовка випускників до складання вступних іспитів.

Ключова роль у профорієнтаційній роботі належить центру доуніверситетської підготовки, який здійснює підготовку до складання НМТ та адаптації до студентського життя. Це дозволяє вступникам на спеціальності, яким надається особлива підтримка істотно збільшити свій конкурсний бал.

Важливе значення у профорієнтаційній роботі приділяється індивідуальному підходу до кожного абітурієнта та студента, а також підготовці конкурентоздатних кадрів для ринку праці.

Головним профорієнтаційним заходом є заплановані на день заснування університету, 21 квітня, гостини ТНПУ, які відбудуться у форматі ярмарки професій.

Результативні заходи профорієнтації обговорили декани ТНПУ

Декани факультетів доповнили головну доповідь, поділившись досвідом та пропонуючи нові ініціативи, спрямовані на залучення абітурієнтів. Вони також обговорили ефективність заходів профорієнтації, враховуючи виклики сучасності, і підкреслили важливість використання соцмереж для цих цілей.

Зокрема обговорили впровадження інноваційних методик профорієнтації для ознайомлення з навчальним процесом. Поділилися успішним досвідом співпраці зі школами, підприємствами, громадськими та релігійними організаціями, що сприяло залученню більшої кількості абітурієнтів до університету. Крім того, декани висловили пропозиції щодо підвищення ефективності профорієнтаційних заходів шляхом залучення випускників та студентів у ролі амбасадорів університету для популяризації його серед потенційних абітурієнтів.

Розкрили конкретні результативні заходи, такі як створення інформаційних відеороликів, організація екскурсій по університету, проведення вебінарів зі стейкхолдерами та використання таргетованих рекламних кампаній у соцмережах.

Резюмуючи, ректор ТНПУ Богдан Буяк висловив подяку всім, хто працює у напрямку профорієнтації, високо оцінивши цю роботу. Богдан Богданович підкреслив важливість внеску у формування майбутнього університету та підготовки нового покоління фахівців.

Пресслужба ТНПУ