Всесвітній день без тютюну
31 травня відзначається Всесвітній день без тютюну
День відмови від тютюну був проголошений в 1988 році Глобальною організацією охорони здоров'я (ГООЗ) на 42 сесії Глобальної асамблеї охорони здоров'я.
Глобальний день без тютюну входить в систему глобальних та інтернаціональних днів ООН.
У березні 2006 року Верховна Рада України ратифікувала Рамкову конвенцію ВООЗ з боротьби проти тютюну. Конвенція зобов'язує учасників вживати конкретних заходів, спрямованих на подолання тютюнової пандемії.
Причиною появи боротьби з тютюнопалінням є передчасна смертність та хвороби в усьому світі, яким людство здатне запобігти. На сьогоднішній день, за даними звіту Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ), від вживання тютюну щороку помирає понад 5 мільйонів людей; очікується, що до 2030 року ця цифра зросте до 8 мільйонів смертей щорічно. У Європейському регіоні тютюн винен у смерті близько 1,6 мільйона людей на рік.
Основними причинами смертей, пов'язаних із тютюнокурінням, є серцево-судинні захворювання (47%); захворювання органів дихання (19%); рак легень (16%); інші види раку (9%) другі причини (9%). Близько 70%, пов'язаних із тютюном, смертей сталися з людьми віком від 35 до 69 років, а це означає, що кожен померлий у цій віковій групі втратив у середньому 19 років життя.Крім того, щорічно в третій четвер листопада відзначається День відмови від куріння, той, що був встановлений Заокеанським онкологічним товариством в 1977 році.
За даними Всесвітньої Організації Охорони здоров'я, на сьогодні 1 мільярд 300 мільйонів чоловік на планеті перебувають в залежності від тютюну. Згідно зі статистикою, найбільша кількість курців зафіксована в країнах Східної Європи, Північної Африки та Азії.
На євразійському просторі за кількістю курців і загибель від тютюну впевнено головує Росія. При цьому Росія — одна з небагатьох країн, в якій кількість курців зростає.
За останні 5 років Україна залишила клуб курців і, згідно з даними звіту ГООЗ, за кількістю курців знаходиться на 24-му місці у світі. Нещодавно проведена шоста Європейська конференція «Тютюн або здоров’я» в Стамбулі відмітила, що в Україні за останні п’ять років (2008-2013) кількість курців скоротилася на 20% - з 10,1 до 8,1 млн осіб.
Для багатьох людей відмова від куріння створює певні проблеми. Спроби кинути курити у курців з великим стажем можуть призводити до загострення хронічних хвороб, тому потрібно надавати медичну допомогу тим, хто вирішив відмовитись від тютюнокуріння.
Джерело: www.tmkl3.te.ua
Джерело: www.tmkl3.te.ua