Проєкт «Імунологічне та біохімічне порівняння резистентності інвазивних і природних двостулкових молюсків до впливу викликів довкілля»
в рамках Проєкту "Конкурс спільних українсько-французьких науково-дослідних проєктів на 2021-2022 роки"
Організація – виконавець: Тернопільський національний педагогічний університет.
Організація – партнер: Université Reims Champagne Ardenne (Університет Реймса Шампань-Арденни). Франція
Науковий керівник: доктор біологічних наук, професор Столяр Оксана Борисівна.
Chef projet français: Mélissa Palos-Ladeiro Université Reims Champagne Ardenn.
Розмір гранту - 165 тис грн/рік
Термін виконання – 2021-2022 роки.
Мета проєкту: Оцінка стійкості імунної та стресової реактивності в популяціях корінних та інвазивних двостулкових молюсків для з’ясування впливу еко-експосоми на здатність організму до послідовних реакцій, що призводять до кінцевого несприятливого ефекту. Порівняння імунореактивності у природних та інвазивних популяціях двостулкового молюска дрейсени буде сприяти розумінню і прогнозу залежності цього виду від новітніх екологічних впливів та балансу між біологічною цінністю виду та шкідливим наслідками його поширення. Оскільки існує невідповідність у межах температурної толерантності популяцій з різних зон, особливо цінним буде реалізація можливостей спільного проєкту для поєднаного дослідження аборигенної популяції молюсків з півдня України та інвазивних популяцій із заходу України та Франції, що буде здійснено вперше.
Проєкт «Міжнародна кредитна мобільність KA107» – ЗАВЕРШЕНО
в рамках Проєкту Erasmus+ КА1
Установа-грантоотримувач - "Університет Мармара (Туреччина)
Роль ТНПУ – установа-партнер
Вихідні дані проєкту:
Розмір гранту
Термін виконання - 2020-2023 рр.
Коротко про проєкт: передбачає короткострокові програми обміну: кредитна мобільність на навчання для студентів; академічна мобільність для викладачів та працівників закладів вищої о світи.
Проєкт «Розвиток потенціалу підготовки учителів іноземної мови на шляху України до впровадження багатомовної освіти та європейської інтеграції» – ЗАВЕРШЕНО
в рамках Проєкту "Європейський інструмент сусідства (Erasmus+: КА2 CBHE)"
Установа-грантоотримувач - Тартуський університет (Естонія)
Роль ТНПУ (факультет філології і журналістики) – установа-партнер
Вихідні дані проєкту: 610427-EPP-1-2019-1-EE-EPPKA2-CBHE-JP
Розмір гранту - 900 000 євро * 29,4274 = 26 484 660 грн
Термін виконання -
Коротко про проєкт: метою проекту є оновлення навчальної програми розвитку вчителя іноземних мов, навчання викладачів (як шкіл, так і університетів), інтернаціоналізація освіти через запуск курсів на базі CLIL та розробка стратегій багатомовної освіти для ВНЗ та Національних рекомендацій щодо багатомовної вищої освіти.
Проєкт «Менеджмент інтернаціоналізації і німецько-української академічної співпраці 2022–2023 (МоI Ukraine)» – ЗАВЕРШЕНО
Реалізується за підтримки Німецької служби академічних обмінів (DAAD) та Федерального міністерства освіти і досліджень Німеччини (BMBF), програма «Підтримка інтернаціоналізації українських ЗВО».
Установа-грантоотримувач: Ганноверський університет імені Ляйбніца (м. Ганновер, Німеччина).
Роль ТНПУ: установа-учасник.
Термін виконання: 2022–2023 рр.
Коротко про проєкт.
Мета – поглибити знання і вміння з менеджменту міжнародної академічної співпраці у працівників українських ЗВО. ТНПУ в проєкті представляє провідний фахівець відділу наукової роботи, асистент кафедри загального мовознавства і слов’янських мов Юлія Костюк, яка працює над індивідуальним проєктом «Міжнародна онлайн-школа українських студій», покликаним залучити іноземців до вивчення української мови, літератури, історії та культури.