Проєкт Програми ЄС Еразмус+ у сфері вищої освіти за участі партнерів з України «Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після-) воєнній Україні» / BURN

«Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після-) воєнній Україні» /  BURN «Посилення психологічної стійкості і благополуччя університетів у (після-) воєнній Україні» /  BURN

Про проєкт/Infobox
Заходи/Events
Напрями діяльності/Activities
Результати проєкту/Results

Вихідні дані: 101129379
Термін виконання: 01.01.2024–31.12.2026 рр.
Сума гранту програми Еразмус+ (CBHE): 399 994,00 євро

Мета проєкту – пом'якшення наслідків впливу повномасштабної війни на психічне здоров'я студентів та співробітників українських університетів, підвищення рівня обізнаності про травму, розвиток досвіду надання інституційної психологічної допомоги та заохочення психологічної стійкості та усвідомленості серед українських ЗВО (включаючи 3 тимчасово переміщених університети).

Цілі проєкту:
  • професіоналізація кризової психології в університетах шляхом запровадження нових курсів;
  • покращення психологічної підтримки в університетах;
  • створення Центрів психологічної стійкості і благополуччя;
  • поширення досвіду в громадах і для інших ЗВО.
Цільові групи: cтуденти-психологи; працівники університетських психологічних служб; студенти, викладачі та адміністративні працівники українських ЗВО; місцеві активісти, волонтери, соціальні працівники, вчителі та інші особи, які працюють з людьми, що постраждали від війни.

Координатор-грантоотримувач: Тернопільський національний педагогічний університет імені Володимира Гнатюка, Україна
Установи-партнери:
Тартуський університет (Естонія);
Міжнародний психоаналітичний університет Берліна (Німеччина);
Латвійський університет (Латвія).
Криворізький державний педагогічний університет
Мелітопольський державний педагогічний університет імені Богдана Хмельницького
Херсонський державний університет
Горлівський інститут іноземних мов ДВНЗ «Донбаський державний педагогічний університет

Erasmus+ Capacity Building Projects in the Field of Higher Education with Ukrainian Partners
Boosting University Psychological Resilience and Wellbeing in (Post-) War Ukrainian Nation /  BURN
Proposal number: 101129379
Project duration: 01.01.2024–31.12.2026
Erasmus+ (CBHE) grant amount: 399,994.00 €

This project aims to mitigate mental health consequences that the full-scale war exposed Ukrainian university students and staff to, increasing the trauma awareness, developing expertise in providing institutional psychological help, and encouraging psychological resilience and mindfulness among Ukrainian HEIs (including 3 temporarily relocated universities).

Its objectives are:
  • to professionalize crisis psychology at university by introducing new courses;
  • to improve psychological service provided by universities; to establish Centers for Psychological Resilience and Wellbeing;
  • to disseminate the experience for local communities and other Ukrainian HEIs.
Target groups: Psychology students; university psychological service workers; students, academic and administrative staff of Ukrainian HEIs; local activists, volunteers, social workers, teachers, and other actors working with people affected by the war.

Coordinator-grant holder: Ternopil Volodymyr Hnatiuk National Pedagogical University, Ukraine.

Partners:
University of Tartu (Estonia)
International Psychoanalytic University Berlin (Germany)
University of Latvia (Latvia)
Ternopil Volodymyr Hnatiuk National Pedagogical University
Kryvyi Rih State Pedagogical University
Bogdan Khmelnitsky Melitopol State Pedagogical University
Kherson State University
Horlivka Institute for Foreign Languages of SHEI Donbas State Pedagogical University