«Центр дослідження духовної культури»
«Центр дослідження
 духовної культури»

Науковий керівник Центру дослідження духовної культури:
доктор історичних наук,
професор Бистрицька Елла Володимирівна
моб. тел.:+380672578284
e-mail: evb190859k@tnpu.edu.ua

Центр дослідження духовної культури – працює на базі  історичного факультету Тернопільського національного педагогічного ім. В. Гнатюка від 03.09.2013 р.

Основна проблематика Центру полягає у вивченні національних та культурних форм розвитку у сфері інтелектуальної, естетичної і релігійної діяльності людини, що передбачає наступні його напрями  діяльності: проведення науково-практичних семінарів, конференцій та інших комунікативних форумів з питань інтелектуальної, естетичної і релігійної діяльності життя суспільства і людини; сприяння підвищеною якості підготовки наукових робіт зазначеної тематики різного рівня, які виконуються у ТНПУ; підготовка наукової та науково-популярної літератури, статей, аналітичних матеріалів та їх поширення серед зацікавлених інституцій; організація та проведення навчання і просвітницької роботи (молодіжні школи, семінари, цикли лекцій тощо) для представників державних установ, громадських і релігійних організацій, зацікавлених осіб; організація і проведення зустрічей з провідними діячами науки, культури, політики, духовної сфери України та зарубіжжя; організація і проведення екскурсій, створення туристичних маршрутів з метою популяризації центрів духовно-культурної спадщини області, України, зарубіжжя.

Співробітниками Центру створено інтерактивну карту «Культові пам’ятки Тернопілля», в якій відображено сакральні пам‘ятки Тернопільської області.

На базі Центру було організовано та проведено VII Міжнародний конгрес молодих дослідників релігії  «Релігія в сучасній культурі» (м. Тернопіль, 22–23 жовтня 2020 р.), Регіональну науково-практичну конференцію «Отець Ізидор Глинський – парох, громадський діяч, етнограф» (Буцнів, 14 лютого 2020 р.)

За час роботи ЦДДК налагоджує співпрацю зThe Istambul Fundation for Science and Culture (Турецька Республіка), Sinan Pacha Cultural Center Турецька Республіка), Відділенням релігієзнавства Інституту філософії ім. Г. С. Сковороди НАН України, Кременецьким медичним училищем ім. А. Річинського, Департаментом культури, релігій та національностей Тернопільської ОДА з метою координації проведення спільних заходів, Міжконфесійною Радою Церков і релігійних організацій Тернопільської області, Тернопільською обласною універсальною бібліотекою, Обласним осередком Наукового товариства ім. Шевченка.