Професор ТНПУ взяла участь
у роботі Круглого столу
щодо фахової допомоги осібам,
які постраждали від війни
29 травня 2024 року в рамках партнерської взаємодії між Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка та Харківським національним педагогічним університетом імені Г.С.Сковороди, професор кафедри соціальної роботи та менеджменту соціокультурної діяльності Наталія ОЛЕКСЮК взяла участь у роботі Круглого столу на тему «Регіональні проблеми психолого-педагогічного супроводу і соціальної адаптації осіб, які постраждали від війни».
Модератор заходу – Боярська-Хоменко Анна Володимирівна, доктор педагогічних наук, завідувач кафедри освітології та інноваційної педагогіки Харківського національного педагогічного університету імені Г.С. Сковороди
Метою заходу стало створення відкритого майданчика для обміну досвідом та пошуку оптимальних шляхів посилення соціально-економічної резильєнтності громад у контексті повоєнного відновлення України, зокрема, імплементації позитивного досвіду реабілітації та соціальної адаптації осіб, які постраждали від війни.
Учасники круглого столу працювали за напрямами: виявлення основних викликів у реабілітації та повоєнній адаптації соціально незахищених осіб, зокрема, їх доступу до медичної допомоги, психологічної підтримки, освіти, працевлаштування та соціальної інтеграції; обмін досвідом та найкращими практиками з реабілітації і адаптації, які вже реалізовуються; стимулювання співпраці між університетами, науковими установами, органами місцевого самоврядування, державними, приватними, громадськими організаціями для реалізації спільних проєктів; формування рекомендацій і розробка стратегій для підвищення ефективності програм і заходів з реабілітації та повоєнної адаптації.
Учасники круглого столу знайомляться з досвідом Харківського обласного центру зайнятості із реалізації проєкту професійної підготовки, перепідготовки та підвищення кваліфікації осіб, які постраждали від війни, за ваучерами
У роботі круглого столу взяли також участь керівники об’єднаних територіальних громад, управлінь і відділів освіти, керівники та викладачі закладів загальної середньої, професійної (професійно-технічної), фахової передвищої, вищої освіти, співробітники інклюзивно-ресурсних центрів, представники громадських і волонтерських організацій, керівники центрів зайнятості, представники підприємств малого і середнього бізнесу та здобувачі вищої освіти.
Учасники круглого столу обговорюють рекомендації з оптимізації психолого-педагогічного супроводу і соціальної адаптації осіб, які постраждали від війни.
Професор Наталія Олексюк







































