24 квітня 2025 року для здобувачів другого (магістерського) рівня вищої освіти освітньо-професійної програми «Комп’ютерні науки» в межах діяльності студентської наукової проблемної групи було організовано семінар на тему «Машинне навчання: від теорії до практики». Семінар став важливим етапом у процесі поглиблення знань та удосконалення професійних навичок магістрантів, зокрема з машинного навчання як напрямку розвитку технологій ШІ.
У ході семінару було розглянуто ключові аспекти розвитку машинного навчання, мету застосування, широту завдань, методи, адаптованість алгоритмів машинного навчання. Студенти мали змогу детально ознайомитися з передовими методами, що використовуються в машинному навчанні. Особливо активну участь у семінарі взяли студенти, які презентували власні дослідження та ідеї. Так, магістрант Максим Гончарук продемонстрував практичне застосування алгоритмів машинного навчання, представивши реальний проєкт, що включав аналіз даних і побудови прогностичної моделі.
Демонстрація застосування алгоритмів машинного навчання
Приклади застосуваня МН
Учасники семінару
Захід став не лише чудовою нагодою для здобуття нових знань, але й сприяв розвитку критичного мислення серед студентів, навичок ведення наукових дискусій. Усі учасники семінару мали змогу поділитися своїми думками, ідеями та зануритися в актуальні питання, що стосуються майбутніх цифрових технологій.
Проведення таких зустрічей є важливим у професійному становленні майбутніх фахівців, оскільки вони створюють простір для інтелектуального зростання, стимулюють наукові дослідження. Подібні заходи сприяють формуванню фахового світогляду та підготовлюють студентів до ефективного вирішення складних професійних завдань у майбутньому. Захід був ініційований і проведений доцентом кафедри інформатики та методики її навчання О. Й. Карабін.
Доцент кафедри інформатики
та методики її навчання
Карабін О. Й.







































