Від теорії до практики: захоплива подорож студентів хіміко-біологічного факультету ТНПУ в Зоологічний музей та Ботанічний сад ЛНУ ім. Івана Франка (ФОТО)

Від теорії до практики:
захоплива подорож студентів
хіміко-біологічного факультету ТНПУ
 в Зоологічний музей та Ботанічний сад
ЛНУ ім. Івана Франка





Днями в межах навчальних практик з ботаніки та зоології хребетних студенти груп СОБХ-11, СОБХ-21, СОХБ-22 і СОПН-24 здійснили захопливу навчальну поїздку до міста Львова і відвідали два унікальні об’єкти Львівського національного університету імені Івана Франка: Зоологічний музей та Ботанічний сад. Ця мандрівка стала чудовою нагодою поглибити теоретичні знання та побачити біорізноманіття на власні очі. 

Зоологічний музей ЛНУ ім. Івана Франка, один з найстаріших у Європі (заснований у 1885 р.), відкрив студентам двері у величезне царство тваринного світу. Наукові колекції музею налічують понад 220 тис. експонатів, з яких близько 10 тис. формують експозицію. Фонди музею репрезентують тваринний світ усіх континентів та всіх акваторій земної кулі. На сьогодні музей володіє чотирма залами, коридором-галереєю, фондосховищем і робочим приміщенням, загальною площею 469,4 м2. Кожен експонат є прикладом дивовижних пристосувань тварин до різних середовищ існування – водного, наземного, повітряного. Також студенти мали змогу ознайомитися з рідкісними видами, оскільки музейні колекції містять чимало видів, які перебувають під загрозою зникнення або вже зникли, підкреслюючи важливість природоохоронної діяльності.


 Цікаві експонати Зоологічного музею.jpg
 Цікаві експонати Зоологічного музею 


Велике захоплення викликав з
ал птахів, який демонструє різноманіття пташиного царства усіх куточків Землі. У ньому представлено 1 000 видів птахів, що становить близько 1/10 від усього їхнього різноманіття. У залі знаходяться набільший нелітаючий птах світу – страус африканський (Struthio camelus) та найбільший літаючий птах України – дрохва (Otis tarda); найменші птахи світу та України – колібрі (Trochilidae) й золотомушки (Regulus sp).


Світлина на згадку (Зоологічний музей).jpg
Світлина на згадку (Зоологічний музей)


Для майбутніх учителів біології відвідування музею – це можливість побачити, як створюються та зберігаються музейні колекції, які методи використовуються для препарування, що є важливим для подальшої педагогічної практики.

Після Зоологічного музею студенти вирушили до Ботанічного саду ЛНУ – одного з найстаріших і найцінніших в Україні (заснований у 1852 році). Цей живий музей рослин є не просто місцем для відпочинку, а й важливим науково-дослідним та освітнім центром. Сад представляє величезне різноманіття рослинних видів з різних куточків світу, включаючи дендрарій, оранжереї з тропічними та субтропічними рослинами, альпінарії та ділянки з лікарськими рослинами.


 Серед зелені та краси Ботанічного саду.jpg
Серед зелені та краси Ботанічного саду

Під час навчальної практики в ботанічному саду студенти мали чудову нагоду не лише спостерігати унікальні рослинні експонати, а й поглибити свої знання про різноманіття форм життя в рослинному світі. Вони ознайомилися з життєвими формами рослин — деревами, кущами, травами, ліанами — та їхніми характерними морфологічними особливостями.


 Пальми в Оранжерейному комплексі ЛНУ імені І. Франка.jpg
Пальми в Оранжерейному комплексі ЛНУ імені І. Франка


Перебуваючи в різних секціях саду, студенти мали змогу побачити, як рослини адаптуються до різних умов середовища: освітлення, вологості, типу ґрунту.

Серед численних вражаючих об'єктів особливу увагу привернув секвоядендрон велетенський (мамонтове дерево) — величне дерево, що отримало ім’я Захар Беркут, на честь символу сили, стійкості й національного духу українського народу. Йому близько 70 років, а його параметри вражають: висота сягає 24 метрів, діаметр стовбура — 1,5 метра. Головною перлиною ботанічного саду, безперечно, є оранжерейний комплекс площею 1250 м², у якому розміщено основні експозиції відділу, що включають понад 1306 видів рослин. Усі колекції згруповані за ботаніко-географічним та систематичним принципами, що дозволяє глибше зрозуміти логіку природного різноманіття. Серед цікавих рослин оранжереї — Дамара могутня, голонасінна рослина, яка має унікальну хвою, яка зовні більше нагадує листки, а також величезний фікус еластичний, різні пальми, сукуленти та багато інших екзотів. Окреме місце в експозиціях займає колекція рододендронів — одна з найбільших в Україні. Вона налічує понад 135 таксонів, серед яких зустрічаються квіти найрізноманітніших кольорів: білі, рожеві, червоні, бузкові, фіолетові та жовті. У 2002 році цінна колекція ботанічного саду була внесена до Державного реєстру наукових об’єктів, які становлять національне надбання України.

Крім ознайомлення з біорізноманіттям, студенти мали можливість вивчити основи догляду за рослинами та особливості їх вирощування в умовах ботанічного саду. Ці знання й навички стануть безцінними у їхній майбутній професійній діяльності.

Ця комплексна екскурсія збагатила студентів цінним практичним досвідом. Вони не лише поглибили свої знання з зоології та ботаніки, але й побачили, як теорія втілюється в життя у дивовижних світах тварин і рослин. Такі практичні екскурсії є надзвичайно важливими для формування професійних компетентностей та мотивації майбутніх спеціалістів у галузі біології, хімії та освіти.
  
 Біля Львівської Опери – незабутні моменти у місті Лева.jpg
Біля Львівської Опери – незабутні моменти у місті Лева



Доц. Наталія Герц і доц. Наталія Москалюк


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси