На факультеті філології і журналістики ТНПУ відбулася Всеукраїнська конференція студентської та учнівської молоді (ФОТО)

На факультеті філології і журналістики ТНПУ

відбулася Всеукраїнська конференція

студентської та учнівської молоді



30 жовтня 2025 року на факультеті філології і журналістики Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулася щорічна Всеукраїнська конференція студентської та учнівської молоді «Актуальні питання сучасної філології та журналістики», організована кафедрою української мови та славістики.


Захід об’єднав молодих дослідників слова з різних куточків України – від Тернополя й Львова до Києва й Кривого Рогу, а також учасників із Польщі. У цьому науковому просторі зустрілися студенти, аспіранти, викладачі та учні ліцеїв і фахових коледжів, яких об’єднує любов до українського слова, літератури, культури й медіа.


Конференцію відкрив ректор ТНПУ, доктор філософських наук, професор, член-кореспондент НАПН України Богдан Богданович Буяк, який привітав учасників і наголосив на важливості розвитку студентської науки як невід’ємної складової формування філологічної та громадянської свідомості.


 Конференцію відкрив ректор ТНПУ Богдан Богданович Буяк
Конференцію відкрив ректор ТНПУ Богдан Богданович Буяк


Із вітальним словом виступила також завідувач кафедри української мови та славістики Тетяна Вільчинська, яка підкреслила, що саме молоді дослідники сьогодні формують нову якість української гуманітарної науки – відкриту до світу, але водночас глибоко національну за змістом. Вона закликала студентів не зупинятися на досягнутому, шукати власні теми, і через мову осмислювати сучасність.


Із вітальним словом виступила завідувач кафедри української мови та славістики Тетяна Вільчинська
Із вітальним словом виступила завідувач кафедри української мови та славістики Тетяна Вільчинська


Модерувала зустріч кандидат філологічних наук, викладач кафедри української мови та славістики Галина Вишневська, яка забезпечила теплу атмосферу, динаміку обговорень і гармонійний науковий діалог між учасниками.


Під час пленарного засідання прозвучали змістовні та різноспрямовані доповіді, що охоплювали як мовознавчі, так і літературознавчі, медіа- та дидактичні аспекти сучасної філології. Зокрема, учасники розглядали питання військової термінології у прозі Павла Белянського, медіаспоживання «покоління Z», лінгводидактики, творчості Сергія Жадана, репрезентації образу воїна-героя в сучасній літературі, міфологічного світогляду українців тощо.


Під час пленарного засідання прозвучали змістовні та різноспрямовані доповіді, що охоплювали різні аспекти сучасної філології
Під час пленарного засідання прозвучали змістовні та різноспрямовані доповіді, що охоплювали різні аспекти сучасної філології


Після пленарної частини робота конференції продовжилася у шести секціях:

 • «Проблеми лексикології, фразеології та граматики української мови» (модератор – доц. Ніна Свистун);

 • «Актуальні проблеми регіональної та літературної ономастики» (модератор – доц. Оксана Вербовецька);

 • «Польські студії: лінгвістичний, літературознавчий та культурологічний виміри» (модератор – доц. Ірина Заваринська);

 • «Дидактичні орієнтири при вивченні дисциплін філологічного циклу» (модератор – асист. Ірина Павлюк);

 • «Сучасний медіапростір: тенденції, виклики, перспективи» (модератор – канд. філол. наук Галина Вишневська);

 • «Актуальні питання літературознавства» (модератор – доц. Наталя Матвєєва).


Кожна секція відзначалася активними дискусіями, глибокими аналітичними підходами та творчими виступами учасників. Молоді науковці презентували власні спостереження, результати досліджень і методичні розробки, демонструючи вміння поєднувати академічну науку з сучасними освітніми тенденціями.


 Кожна секція відзначалася активними дискусіями, глибокими аналітичними підходами та творчими виступами учасників
Кожна секція відзначалася активними дискусіями, глибокими аналітичними підходами та творчими виступами учасників


Організатори конференції – викладачі кафедри української мови та славістики – створили атмосферу професійного діалогу, взаємоповаги та натхнення.


Організатори конференції – викладачі кафедри української мови та славістики
Організатори конференції – викладачі кафедри української мови та славістики


Щиро дякуємо всім учасникам, модераторам і науковим керівникам за змістовні виступи, плідну дискусію та щиру зацікавленість у спільному науковому поступі. Переконані, що такі зустрічі формують простір наукової співпраці, підтримують тяглість філологічної традиції й утверджують престиж українського слова у світі.



Чіпак Вікторія,
магістрантка


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси