Засідання програмних рад
на хіміко-біологічному факультеті ТНПУ
29 квітня 2026 року на хіміко-біологічному факультеті ТНПУ відбулося засідання Програмних рад за спеціальністю А4 Середня освіта першого (бакалаврського) та другого (магістерського) рівнів вищої освіти. У центрі уваги було обговорення освітніх програм: «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія)» та «Середня освіта (Хімія, біологія та здоров’я людини)».
У засіданні взяли участь гаранти ОП:
- Наталія Міщук,
- Любов Барна,
- Віталій Барановський ?
- Володимир Хоменчук.
До професійної дискусії долучилися провідні стейкхолдери та роботодавці:
- Галина Нірода — директор ТЗОШ №26 ім. Д. Заплітного, вчитель хімії, вчитель-методист;
- Наталія Тарас — консультант Тернопільського комунального методичного центру науково-освітніх інновацій та моніторингу, вчитель хімії ТЗОШ №22, вчитель-методист;
- Ольга Турчин — методист відділу методики навчальних предметів та професійного розвитку педагогів ТОКІППО;
- Дмитро Гайдук — вчитель хімії та природничих наук Тернопільського ліцею №21 ім. І. Герети, вчитель-методист.
Початок роботи засідання Програмної ради
Директор школи Галина Нірода акцентувала увагу на важливості проведення занять із методик навчання біології та хімії безпосередньо на базі закладів загальної середньої освіти, спираючись на успішний досвід співпраці кафедри загальної біології та методики навчання природничих дисциплін з ТЗОШ №26. Вона запропонувала запровадити формат «шкільного дня», коли здобувачі освіти протягом усього навчального дня перебувають у школі для повного занурення в освітнє середовище. Також було наголошено на необхідності посилення підготовки студентів до роботи зі шкільною документацією.
Методист Ольга Турчин підкреслила значущість формування готовності майбутніх учителів до створення здоров’язбережувального освітнього середовища та відповідного супроводу навчального процесу.
Наталія Тарас та Дмитро Гайдук зосередили увагу на важливості дотримання паритету між предметними спеціальностями в ОП «Середня освіта (Біологія та здоров’я людини, хімія)» бакалаврського рівня.
Обговорення проєктів освітніх програм
Крім того, члени Програмних рад опрацювали результати анкетування стейкхолдерів. Усі слушні зауваження та ініціативи будуть враховані у проєктах освітніх програм, які згодом оприлюднять для громадського обговорення.
Аналіз результатів анкетування стейкхолдерів
Гарант ОП Середня освіта
(Біологія та здоров’я людини, хімія)
Наталія МІЩУК







































