Глибинний роман культового письменника, випускника ТНПУ Василя Махна вже в Тернополі (ФОТО)
Глибинний роман

культового письменника, випускника ТНПУ

Василя Махна вже в Тернополі




25 травня в освітньому хабі Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка відбулася вельми приємна подія: під час великого всеукраїнського туру культовий письменник презентував у своїй alma mater новий роман «Ангел і осел. З віршами про вогонь і воду» («Видавництво Старого Лева»).

 Автор
Автор

Вітальне слово автору виголосив доцент кафедри української та зарубіжної літератур і методик їх навчання Олександр Ткачук, відзначивши знакові книги у багатогранній творчості відомого в Україні та світі митця.

Модерувала зустріч доцент кафедри української та зарубіжної літератур і методик їх навчання Світлана Бородіца.

 Новий роман В.Махна
Новий роман В.Махна

Було винятково цікаво, а в окремі миті захоплювало подих від естетичної насолоди. Василь Махно розповідав, міркував, читав… Мова йшла про високу культуру письма, багату образність та формальну довершеність тексту. Автор розкрив основні етапи (задум, реалізація ідеї, ревізія) процесу писання роману «Ангел і осел. З віршами про вогонь і воду». Не просто осягнути складний рельєф його художнього світу, наповнений образами-символами, ретроспекціями, оніричними візіями, іронічними наративами та ін.

Книгу варто прочитати і філологам, і широкій публіці. Бо її цікаво читати – як історію видатного митця, котрий пережив дві світові війни, не розгубивши творчого натхнення та зберігши людську гідність. Це – уродженець Бучача, Нобелівський лауреат з літератури (1966) Шмуель Йосеф Аґнон. Завдяки письменницькому таланту та пильній пошуковій роботі Василя Махна Аґнон у романі постав невід’ємною частиною галицької культури, деміургом художньої традиції про життя галицького єврейства в межових ситуаціях фатального ХХ століття. Важливо: через особисту долю Аґнона в романі розкрито історичну трагедію України.

Під час презентації
Під час презентації

Василь Махно акцентує: роман «Ангел і осел. З віршами про вогонь і воду» – багатолюдний, багатоголосий, багатоплощинний – вивершує «роман у романі» «Ангел і осел», який довгий час пише головний персонаж Віктор Прейснер. Саме його текст актуалізує два основні концепти – втрата (рукописів, рідних, батьківщини) і пам’ять (сенс існування, ідентичність), заставляючи читача висновувати: кожна втрата спонукає до нового шляху, кожна деталь нашого життя несе провидіння.

Учасники презентації
Учасники презентації

Письменницька праця ‒ «таємниця за сімома печатями». Це засвідчує філософський роман «Ангел і осел. З віршами про вогонь і воду», яскраво презентований Василем Махном. Він виводить уважного читача на широкі інтелектуальний, суспільно-політичний, естетичний рівні.

Тож щиро вітаємо автора з виходом нового роману, що засвідчує зрілість сучасної української прози. Бажаємо «Ангелу й Віслючку» (Людмила Таран) вдячних читачів! Василя Махна завжди чекаємо з наступними презентаціями.



Доцент кафедри
української та зарубіжної літератур
і методик їх навчання ТНПУ
Світлана Бородіца

До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси