Цифрові технології в освіті:
підсумки методичного семінару ТНПУ
10 червня 2026 року доценти кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови Тетяна Гарасим та Ольга Довбуш провели методичний семінар у межах програми розвитку викладачів Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка на тему «Цифрові застосунки у викладанні мови та літератури».
Обговорення процесу розробки навчального курсу «Цифрові застосунки у вивченні мови та літератури»
Презентація результатів пілотного впровадження навчального курсу «Цифрові застосунки у вивченні мови та літератури»
Основною метою семінару було ознайомлення викладачів кафедри з сучасними цифровими інструментами, які можуть ефективно використовуватися у вивченні та викладанні мови та літератури.
Викладачам кафедри англійської філології та методики навчання англійської мови презентували сучасні освітні цифрові інструменти
Учасникам було представлено різні групи цифрових застосунків: інструменти для навчання на основі вікторин і тестів (Quizlet, Kahoot!, Anki, Socrative, Wayground), платформи для створення мультимедійного освітнього контенту (Canva, Genially, Prezi, Visme, Magic School), засоби для спільної роботи та взаємодії (Padlet, Miro, Trello, Stormboard), а також сервіси для перетворення традиційних навчальних матеріалів на інтерактивні завдання (LearningApps, LiveWorksheets, Wordwall, Educaplay, H5P).
Навчання в цифрову епоху - викладачам презентували сучасні освітні інструменти
Доповідачки продемонстрували можливості цих інструментів для активізації навчальної діяльності студентів, створення інтерактивного контенту, організації співпраці та розвитку цифрових компетентностей майбутніх педагогів і філологів.
Під час семінару доповідачки також ознайомили учасників із результатами реалізації міжнародного проєкту DigiFLEd, спрямованого на розвиток цифрових компетентностей майбутніх педагогів та впровадження інноваційних технологій у процес викладання мови та літератури. Особливу увагу було приділено процесу розробки та пілотного впровадження навчального курсу «Цифрові застосунки у вивченні мови та літератури» на другому (магістерському) рівні вищої освіти. Магістранти активно використовували їх для виконання практичних завдань, створення освітнього контенту, організації спільної роботи, розробки інтерактивних навчальних матеріалів і розвитку дослідницьких компетентностей.
Обговорення використання цифрових застосунків у підготовці майбутніх педагогів і філологів
Представлені матеріали семінару стали предметом жвавого обговорення, під час якого учасники обмінялися думками щодо можливостей використання цифрових технологій у викладанні дисциплін кафедри. Учасники відзначили важливість поширення кращих практик цифрової освіти та продовження роботи над удосконаленням цифрових компетентностей майбутніх фахівців у галузі освіти та філології.
Тетяна Гарасим,
доцент кафедри англійської філології
та методики навчання англійської мови ТНПУ







































