Доцент кафедри практичної психології   ТНПУ ім. В.Гнатюка стала співорганізатором   круглого столу в ОДА


Доцент кафедри практичної психології 

ТНПУ ім. В.Гнатюка стала співорганізатором 

круглого столу в ОДА


Доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В.Гнатюка Чорна Ірина Михайлівна стала співорганізатором круглого столу на тему: «Проблеми медико-психологічної, духовної та соціальної реабілітації учасників АТО», що відбувся 14.12.15 в Тернопільській ОДА.

 

Мета: «Поєднати зусилля медиків, психологів, духовенства усіх конфесій та соціальних працівників у забезпеченні ефективної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей»                                                       

 

Організатори:

Голова  Громадської ради при Тернопільській ОДА Римар Лариса Іванівна.

Голова Громадської ради при департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА, член Української Академії Акмеології, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В.Гнатюка Чорна Ірина Михайлівна.

Головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер»

Галанов Василь Степанович.

 

Учасники

1. Директор департаменту охорони здоров’я Тернопільської ОДА Богайчук Володимир Григорович.

2. Директор департаменту соціального захисту населення Боярський Вадим Андрійович.

3. Голова  Громадської ради при Тернопільській ОДА Римар Лариса Іванівна.

4. Заступник Голови Громадської ради при Тернопільській ОДА, полковник у

відставці, викладач  ТНПУ ім. В. Гнатюка Варакута Олександр Павлович.

5. Голова Громадської ради при департаменті освіти і науки Тернопільської ОДА, член Української Академії Акмеології, кандидат психологічних наук, доцент кафедри практичної психології ТНПУ ім. В.Гнатюка Чорна Ірина Михайлівна.

6. Заступник Голови Громадської ради при департаменті освіти і науки Тернопільської  ОДА, Голова Постійної комісії з питань виховної роботи  Мелимука Ганна Олексіївна.

7. Головний лікар КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Галанов Василь Степанович.

8.Лікар-нарколог КУТОР  «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Мелимука Олег Йосипович.

9. Завідувач наркологічним віділенням КУТОР «Тернопільський обласний наркологічний диспансер» Климюк Володимир Миколайович.

10. Практичний психолог КУТОР « Тернопільський обласний наркологічний 

диспансенсер» Чеченюк Інеса Леонідівна.

11. Голова  ГО «Самооборона Тернопільщини», командир взводу окремого батальйону спецпризначення «Тернопіль», майор міліції у відставці Паскарик Степан Аксентійович.

12. Голова Підкомісії   «за тверезість життя»  о. Василь Сліпчук.

13. Митрофорний протоієрей (УАПК КП)  настоятель церкви Воздвиження Чесного Хреста (УАПЦ) о. Дмитро Лисак.

14. Настоятель Тернопільського римо-католицького храму Божого Милосердя та    Неустанної помочі о. Андрій Маліг.

15. Тернопільська Єпархія УПЦ КП духівник родин воїнів АТО протоієрей, кандидат богословських наук Євген Заплетнюк.

16. Тернопільська Єпархія УПЦ КП військовий капелан протоієрей, головний отаман Тернопільського обласного козацького товариства ВГО УРК полковник Українського Реєстрового Козацтва о. Вячеслав Кізілов.

                                   

 

  Резолюція круглого столу

 «Проблеми медико - психологічної, духовної та соціальної

реабілітації учасників АТО»

 

                 м.Тернопіль                                                               14.12.2015 року

          

    

Проблема розвитку алкогольної залежності в учасників бойових дій  є надзвичайно актуальною і потребує невідкладних запобіжних заходів.

     У 70-х   роках у  США у   25%   учасників  бойових  дій, які  навіть  не мали  каліцтва, згодом розвинулася редукція вторинної симптоматики (психологічні та психічні розлади). Серед поранених і покалічених таких було 42%. До 100 000 ветеранів у різний час наклали на себе руки. Після війни у В'єтнамі Сполучені Штати Америки через алкоголізм, наркоманію, самогубства, криміналізацію колишніх військових втратили людей значно більше, ніж під час бойових дій.

      В Україні ми маємо справу з «посттравматичним синдромом», «посттравматичним стресовим розладом» ПТСР, який є аналогом «в'єтнамського», «афганського синдромів», наслідки яких спостерігаються й досі.

      За період військових дій в Україні в КУТОР «ТОНД» звернулось по допомогу 132 учасника бойових дій крім того членів їх сімей. 50 осіб перебувало на стаціонарному лікуванні анонімно і безкоштовно. Реальне число потребуючих допомоги у лікуванні алкогольної залежності значно більше. 

       Сьогодні в Україні, в т.ч. нашій області особливої гостроти набуло питання необхідності відкриття реабілітаційних центрів для учасників АТО, які стали заручниками алкогольної залежності.

     Науковці стверджують, що ефективна система профілактики та лікування алкогольної залежності складається із ряду компонентів, а саме:

•        медичного;

•        психологічного;

•        духовного;

•        соціального.

 

     Таким чином,  розглядаючи новий аспект проблеми реабілітації учасників АТО:  профілактика та лікування  алкогольної залежності, ми керуємося новітніми науковими підходами. Вважаємо,  що для забезпечення ефективної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей  необхідно поєднати зусилля медиків, психологів, духовенства усіх конфесій та соціальних працівників.


Шляхи вирішення проблеми:

 

·    Формування психологічної готовності призовників до бойових дій.

·   Заборона постачання та вживання алкогольних напитків у військових підрозділах.

·  Поєднання зусиль медиків, психологів, духовенства усіх конфесій та соціальних працівників у забезпеченні ефективної реабілітації учасників АТО та членів їх сімей.

·   Розробка системи роботи по: медичному (військові лікарі), психологічному (військові психологи), духовному (військові капелани), соціальному (соціальні працівники) супроводу бійців АТО, що знаходяться в зоні військових дій.

·      Розробка системи роботи по: медичній (профільні лікарі), психологічній (практичні психологи), духовній (св’ященники), соціальній (соціальні працівники) реабілітації бійців АТО, що знаходяться в зоні миру.

·        Створення в області мережі консультативно–просвітницьких центрів для профілактики пияцтва і допомоги залежним від алкоголю бійцям АТО.

·        Створення на базі КУТОР «ТОНД» реабілітаційного відділення для надання медико - психологічної, духовної та соціальної допомоги учасникам АТО та членам їх сімей.

·        Налагодження співпраці  КУТОР «Тернопільського обласного наркологічного диспансеру» із духівниками різних конфесій Тернопілля для надання духовної складової реабілітаційної допомоги бійцям АТО.

·        Активізація пропагування у церквах здорового способу життя, засудження пияцтва.

·        Вивчення та впровадження у практику досвіду «Братства тверезості» м. Копиченці.

·        Запровадження в церквах ведення «Золотої книги тверезості».

·        Активізація просвітницької роботи в навчальних закладах по профілактиці шкідливих звичок.

·        Проведення науково-практичної конференції по проблемі профілактики та лікування алкогольної залежності.


І. М. Чорна 

 
До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси