Кращі студенти-географи ТНПУ ім.В.Гнатюка зберігають географічну традицію факультету (ФОТО)

Кращі студенти-географи ТНПУ ім.В.Гнатюка

зберігають географічну традицію факультету

У рамках тижня кафедри географії та методики її навчання Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка вже традиційно склалося так, що щорічно кращі студенти-географи мають право «попрацювати» і сфотографуватися за столом академіка Степана Рудницького, який знаходиться у краєзнавчому музеї м.Тернополя.

Це дійсно унікальна можливість, адже за  цим столом працювали три академіки (С. Рудницький, С. Дністрянський, М. Мушинка). Друга унікальність столу та, що його виготовили в Тернополі понад століття тому. Він, побуваши в декількох містах України, у Словаччині та Чехії, врешті знову повернувся до нашого міста.

Цю добру традицію започаткував покійний Ігор Львович Дітчук ще у 2007 р. Цього року вперше ця акція відбулась без його участі. ЇЇ організацією займалися викладачі кафедри О. М. Варакута і Б. Б. Гавришок.

20 квітня 2018 року правом попрацювати за столом С. Рудницього скористались: призер Всеукраїнської студентської олімпіади з географії 2018 року Павлюк О. та магістранти другого року навчання Тимків І., Качмарська О., Варакута Х. Акція відбулась за сприяння директора Тернопільського обласного краєзнавчого музею С. В. Костюка. Заступник директора музею Н. Б. Чеканова розповіла студентам історію столу та інших меморіальних речей родини Дністрянських-Рудницьких, переданих у музей проф. М. Мушинкою. Після розповіді зробили індивідуальні та колективну пам’ятні фотографії.

Далі наш шлях проліг до місця, де стояла Тернопільська вища гімназія. Саме в ній навчався Степан Львович і працював його батько. По дорозі була коротенька розповідь про вулицю Валову та Середню церкву.

Кінцевою метою акції було покладання квітів до меморіальної дошки С. Л. Рудницькому. Біля меморіальної дошки студенти прослухали коротку розповідь Б. Гавришка про зв'язок родини Рудницьких з містом та областю, про життя, творчий шлях та трагічну загибель видатного географа на Соловках. О. Варакута акцентувала  увагу на вклад покійного І. Л. Дітчука у вшанування пам’яті С.Рудницького в Тернополі і популяризацію його наукових здобутків.

Сподіваємось цю традицію зберігати і розвивати надалі.

О. М. Варакута,
Б. Б. Гавришок

Біля столу академіка Рудницького

Призер Всеукраїнської студентської олімпіади з географії О. Павлюк біля столу С. Рудницького