Студенти  історичного факультету ТНПУ ім.В.Гнатюка відвідали експозицію «Тернопіль сакральний» в Архикатедральному соборі Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці (ФОТО)

Студенти  історичного факультету
 ТНПУ ім.В.Гнатюка відвідали експозицію
 «Тернопіль сакральний»
в Архикатедральному соборі
Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці

Чи замислювались ви коли-небудь про те, що знаходиться під вами?

Напевно, з вчорашнього дня кожен з істориків 32 групи буде стояти в тому чи іншому місці і думати про це. Адже вчора вони мали можливість побачити дещо нове і цікаве для їхнього поля зору, а саме музей-крипту Тернопільського Архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці. Більшість із них неодноразово бувала у храмі, проте ніхто й подумати не міг, що за своїми стінами та підлогою він приховує.

Брат Андрій ознайомлює з історією храму

Музей-крипта Тернопільського Архикатедрального собору

Для студентів та їхнього куратора Григорук Наталії Анатоліївни провели екскурсію цією знахідкою історико-культурного значення. Одразу ж, коли туди спуститись, ліворуч історики могли споглянути план-карту Тернополя початку ХХ століття, на якій зображено місця розташування церков. На інших же стендах зображено храми, яких уже немає, або ж ті, які до нашого часу збереглись у зовсім іншому вигляді. Не менш важливими та цікавими для студентів були ті стенди, які розповідають про такі відомі постаті, пов’язані з Тернополем, як Володимир Громницький, Микола Шаварин, Ігор Герета.

Студенти в стінах музею-крипти
Студенти в стінах музею крипти

Опісля цього усіх провели на оглядовий майданчик, який розміщений на висоті 22 метрів. Звідки історики змогли побачити Тернопіль з висоти. Саме звідси місто відкривається з нової красивої сторони.

Оглядовий майданчик-дзвіниця Тернопільської катедри на висоті 22 метрів

Варто зазначити, що усі присутні слухали з великою цікавістю і намагались не впустити жодного слова, яке лунало із уст брата Андрія. Тому додому кожен повертався із невеличкою частинкою емоцій, які полонили норовливу студентську цікавість в одну мить.

Студентка 32 групи
Руслана Банадига