На хіміко-біологічному факультеті відроджено традицію проведення Європейської ночі кажанів (ФОТО)

На хіміко-біологічному факультеті

відроджено традицію проведення

Європейської ночі кажанів

Знаково, що вперше в Україні Європейська ніч кажанів «European bat night ´98 in Ukraine» проводилась на базі Голицького біостаціонару тоді ще Тернопільського державного педагогічного університету. Захід проходив в рамках роботи 5 Теріологічної школи (1998 р).

24 жовтня 2018 року на кафедрі ботаніки та зоології було проведено еколого-просвітницький семінар «Європейська ніч кажанів», робота якого спрямована на популяризацію знань про цю групу тварин.

Вступне слово

У своїх виступах студенти розкрили дивовижні властивості кажанів, продемонстрували адаптації, що забезпечують здатність їх до польоту та ехолокації.

Ознайомили присутніх з таксономічним різноманіттям рукокрилих та описали 26 червонокнижних видів кажанів, що мешкають в Україні.

Види кажанів

Розкрили поведінкові реакції кажанів, а саме: різні способи польоту, харчування, парування та розмноження. Детально описали здатність їх до міграції.

Поведінка кажанів

Охорона кажанів

Особливий інтерес і навіть захоплення глядачів викликав сюжет, що ілюстрував «Цікаві аспекти з життя кажанів».

Розповіли студенти і про роботу українського хіроптерологічного центру. Його роль в організації та проведенні природоохоронної роботи спрямованої на збереження та відтворення різноманіття та чисельності ряду Рукокрилі Chiroptera в Україні.

Голіней Г.М.,
Крижановська М.А.,