ЗМІ про нас. У ТНПУ  ім.В.Гнатюка з'їхалися представники сфери мистецтва з різних куточків України

ЗМІ про нас

У ТНПУ  ім.В.Гнатюка з'їхалися
представники сфери мистецтва
з різних куточків України

Міжнародна науково-практична конференція «Мистецтво у нелінійному просторі» відбулася в Тернопільському національному педагогічному університеті  ім.В.Гнатюка  25 жовтня.

Учасниками конференції були представники університетів з різних куточків України та представники влади міста Тернополя. Учасники презентували низку пізнавальних презентацій, демонстрували надбання та почерпали корисні джерела від інших закладів.

Слово має ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Б.Б.Буяк

"Дуже класно, коли митці працюють не тільки над презентацією свого таланту на сцені, творчих майстернях, виставках, а й можуть зустрітися у форматі наукового простору та обмінятися думками, - зазначив ректор ТНПУ ім. В. Гнатюка Богдан Буяк. - У нашому університеті діє мистецький інститут, який є нашою гордістю. Щороку ми реалізовуємо нові мистецькі проекти, ініціаторами яких є наші студенти. Також показником якісного навчання є їхня успішність"

Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра розповів про значення мистецтва для міста.

"Для розвитку міста, культура та мистецтво є економікою. Досвід європейських країн це підтверджує. Формування креативного простору спрацьовує як магніт, який притягує людей з таким же мисленням. А ті у свою чергу, можуть творити нові цінності, проекти та думки.  Саме це, наразі, є найактуальнішим, - зазначив Леонід Бицюра. -  Коли місто формує атмосферу, яка притягує креативний компонент, то середовище саме починає формувати рішення, які виливаються в економіку."

Також заступник очільника міста, презентував учасникам конференції, Мистецький кластер Тернополя та нову мистецьку локацію міста «Порт’89»

Після завершення виступів доповідачів відбулося підсумкове засідання для підведення підсумків роботи конференції, метою якої було проведення діалогу актуальних дискурсів національної мистецької освіти у європейському вимірі та передумови і перспективи сучасної мистецької педагогіки.

Аліна Жайворонко,
www.vision.ternopil.ua