З нагоди 25-річчя факультету мистецтв  в ТНПУ і.В.Гнатюка провели  Міжнародну науково-практичну конференцію  «Мистецтво у нелінійному просторі» (ФОТО)

З нагоди 25-річчя факультету мистецтв

в ТНПУ і.В.Гнатюка провели

Міжнародну науково-практичну конференцію

«Мистецтво у нелінійному просторі»

25 жовтня у Тернопільському національному педагогічному університеті імені Володимира Гнатюка відбулась Міжнародна науково-практична конференція «Мистецтво у нелінійному просторі» з нагоди 25-річчя факультету мистецтв. Метою конференції було обговорення апоретичної проблематики, а також людини мистецтва в контексті метамодернізму.

З вітальним словом до учасників конференції звернувся ректор Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктор філософських наук, професор Богдан Буяк.

Привітання ректора Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, доктора філософських наук, професора Богдана Буяка

Під час відкриття конференції хорова капела «Освіта» факультету мистецтв виконала молитву за Україну «Боже великий, єдиний» (музика Миколи Лисенка, слова Олександра Кониського). Художній керівник – Галина Яценко.

Привітав учасників конференції декан факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат педагогічних наук, доцент Зіновій Стельмащук.

Декан факультету мистецтв Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка, кандидат педагогічних наук, доцент Зіновій Стельмащук.

На пленарному засіданні міжнародної науково-практичної конференції «Мистецтво у нелінійному просторі» заступник міського голови міста Тернополя Леонід Бицюра розповів про духовну місію мистецького кластеру.

Заступник міського голови м. Тернополя Леонід Бицюра
Заступник міського голови Тернополя Леонід Бицюра

Доктор педагогічних наук, професор Людмила Кондрацька

Начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик поділився своїми думками про мистецтво як пророцтво чи попередження.

Начальник управління культури і мистецтв Тернопільської міської ради Олександр Смик.

Богдан Тимків, доктор філософії, кандидат педагогічних наук, професор Прикарпатського національного університету імені Василя Стефаника, розповів про формування художньо-естетичної культури студентів засобами дизайну.

На секційних засіданнях міжнародної науково-практичної конференції висвітлювалися проблеми мистецтва у нелінійному просторі з музичного, образотворчого, декоративно-прикладного та театрального мистецтва за такими напрямами:

-         методологія художньої нелінійності: досвід обґрунтування;

-         діалог актуальних дискурсів національної мистецької освіти у європейському вимірі;

-         історичні передумови і перспективи сучасної мистецької педагогіки;

-         музикознавство сьогодення: полівекторність пошуків;

-         художник у вільному арт-просторі: досвід самореалізації;

-         сучасний дизайн: образ, естетика, емоційний контекст і етнотрадиції;

-         театральне мистецтво у лабіринті пост-культури;

-         арт-психологія «цифрової епохи».

Програма конференції передбачала низку корисних презентацій, демонстраційних сесій, зустрічей і нових надбань для учасників і гостей. За результатами конференції учасники отримали програми з темами доповідей та сертифікати (українською та англійською мовами).

Музичними композиціями привітав учасників міжнародної науково-практичної конференції «Мистецтво у нелінійному просторі» ансамбль народної музики «Музики». Художній керівник – заслужений працівник культури України, доцент Анатолій Баньковський.

Інформаційна група факультету мистецтв