Студенти-історики ІІІ курсу ТНПУ ім.В.Гнатюка  відвідали бібліотеку-музей «Літературне Тернопілля»,  де представлено артбук - життєпис  митрополита Андрея Шептицького (ФОТО)

Студенти-історики ІІІ курсу ТНПУ ім.В.Гнатюка
відвідали бібліотеку-музей
«Літературне Тернопілля»,
де представлено артбук - життєпис
митрополита Андрея Шептицького

Історія української Греко-Католицької Церкви є складною і звивистою. Доказом цього є життєвий  шлях митрополита Андрея Шептицького. І завдяки професору Бистрицькій Еллі Володимирівні саме з його діяльністю детальніше ознайомились студенти ІІІ курсу історичного факультету, які мали змогу відвідати бібліотеку-музей.

У бібліотеці-музеї нас чекала цікава лекція, яка базувалась на основі артбуку. Артбук – це колекція зображень із коротким текстом, зібраних під однією обкладинкою.

Артбук про життєдіяльність митрополита Андрея Шептицького

Артбуки про інших відомих діячів України

Артбук містить інформацію про рід митрополита А.Шептицького та його сім’ю, монаший і єпископський періоди його життя. Зі сторінок видання студенти дізналися про його діяльність А.Шептицького як глави Церкви, про те, як він опікувався сиротами, займався меценатством, відкриваючи низку художніх шкіл та музеїв. У 1906 р. з ініціативи митрополита було здійснено паломництво галичан у Святу Землю, учасниками якого були також й тернополяни. Андрей Шептицький не шкодував ні часу, ні зусиль, ні коштів та навіть власного здоров’я заради своїх вірних. Він об’єднував українську діаспору, зустрічався зі світовими лідерами з метою проголошення Української держави та покращення становища Греко-Католицької Церкви. Сторінки цього артбуку згадують і про те, з якою приязню та любов’ю А.Шептицький ставився до своїх співвітчизників, не беручи до уваги їхній соціальний або ж еконономічний статус чи конфесійну приналежність.

Історики в залі бібліотеки-музею.j
Історики в залі бібліотеки-музею

Студентство слухає трактування артбуку

Майбутні історики із захопленням слухали про діяльність одного з визначних діячів Церкви, а згодом могли ближче ознайомитись із артбуком та експозиціями бібліотеки-музею.

Прикметно, що 74 роки тому, 1 листопада 1944 р. перестало битися серце Великого Українця митрополита Галицького Андрея Шептицького. Саме цього дня, історики вшанували пам'ять Митрополита.

Студентка групи ІС-32
Банадига Руслана