Історики ТНПУ відвідали презентацію книги, присвяченої подіям війни на сході України

“Прагнення Волі. Спогади військового капелана 2014–2015 рр.”  – під такою назвою цьогоріч побачила світ книга о. Ореста – Романа Сало. Близько двох років о. Орест перебував у епіцентрі військових дій на сході України як військовий капелан. Про пережите він виклав на сторінках своєї книги-спогаду та охоче, правда, із неприхованим болем поділився з присутніми на презентації видання, що днями відбулася у Центральній міській бібліотеці для дорослих. У заході взяли участь студенти та викладачі історичного факультету.

Три ключові ідеї прагне донести автор у своїй книзі, по-перше, те, що в умовах війни церква і держава мають “стати в один стрій для однієї спільної боротьби”, по-друге, через призму аналізу основних військових подій о. Орест ширше розкриває період 2014–2015 рр., допомагає дослідити і зрозуміти, “хто і як творив цю історію”, і, третє – свідчить про перемоги й подвиги тих людей, які добровільно із зброєю в руках стримували ворожу агресію. Власне, саме їм, хоробрим і безстрашним Воїнам-Героям автор присвятив свою книгу.

Презентована праця є новаторською, не лише з огляду на суспільно-політичні події сучасної історії України, які є гостро актуальними. Крім того, о. Орест  – Роман Сало показує інший вимір військового лихоліття, зокрема, як за допомогою молитви, віри, надії, любові… Слова Божого применшити біль і пекло війни, згуртувати українських військових, підняти бойовий дух і надати віру в Перемогу. З особливим захопленням він розповідав та демонстрував відеоматеріали, як на фронті ініціював будівництво каплиці, пам’ятної стели загиблим воїнам, допомагав місцевим мешканцям продовольством, розвіював, поширені на сході України, міфи про бандерівців тощо. Отець вів щоденник, з якого після повернення з війни, постала книга “Прагнення Волі. Спогади військового капелана 2014–2015 рр.”.

Атмосфера, що панувала на презентації книги, викликала непідробні емоції, які спонукають до роздумів, дій, вчинків…

К. і. наук, доцент кафедри всесвітньої історії
та релігієзнавства Валіон Оксана Павлівна

Книга “Прагнення Волі. Спогади військового капелана 2014–2015 рр.”

о. Орест – Роман Сало

Доцент Валіон О. П. з студентами-істориками

“Прагнення Волі. Спогади військового капелана 2014–2015 рр.”