В університеті обговорили виборчі права та їх реалізацію молоддю

Забезпечення чесних і прозорих виборів - основна запорука розбудови демократичної України. Саме  реалізація виборчих прав громадян є найпоширенішим способом участі у процесі управління державою. Саме цим питанням був присвячений захід, який відбувся 20 березня 2019 р. у ТНПУ ім. В. Гнатюка за участі представників громадського сектору та органів юстиції.

Зустріч розпочалась з вступного слова начальника відділу у справах молоді, доцента Брославського В. Л., який звернув увагу студентів на важливості забезпечення прозорості виборчого процесу та необхідності активізації молоді у ньому.

Спікер заходу - Ольга Мазаєва, громадська омбудсменка із захисту виборчих прав у Тернопільській області (Громадянська мережа "ОПОРА"), розповіла про основні виборчі права громадян України та порушила проблему низької електоральної активності української молоді, що в свою чергу призводить до того, що молодіжна політика залишається поза пріоритетністю більшості політичних сил у їхніх передвиборчих програмах.

Ольга Мазаєва закликала всіх студентів перевірити, чи є їхні прізвища у списку виборців за допомогою онлайн-сервісу Державного реєстру виборців та акцентувала увагу на тому, як виправити ситуацію, коли вашого прізвища немає у списку.

Особливо зацікавило студентів питання, пов'язані з тим, як проголосувати за місцем перебування, а не реєстрації та поведінка на самій ДВК, зокрема спікер наголосила на забороні фотографуватись з бюлетнем і т. п.

Не менш важливим принципом чесних виборів є таємниця голосування, тому ніхто не має права вимагати у виборців відповіді, кому вони віддали свій голос.

На завершення пані Ольга закликала всіх присутніх обов'язково взяти участь у виборах та продемонструвати свою відповідальність перед майбутнім.

Під кінець зустрічі представники Головного територіального управління юстиції у Тернопільській області Андрій Хічій, заступник начальника управління  з питань державної виконавчої служби – начальник Управління державної виконавчої служби та Ольга Дяченко, заступник начальника управління з питань державної реєстрації – начальник Управління державної реєстрації презентували проект Міністерства юстиції України "Я маю право голосу".

Відділ у справах молоді

Студенти ТНПУ