ЗМІ про нас. В Тернополі ділилися досвідом, як допомогати людям з особливими потребами


ЗМІ про нас

В Тернополі ділилися досвідом, як допомогати людям з особливими потребами


Від періоду Стародавньої Спарти, де дітей із вадами позбавляли життя, минуло вже чимало часу. Впродовж усієї історії людство поступово змінює своє ставлення до людей з інвалідністю: від презирства та відторгнення до творення належних умов для повноцінної життєдіяльності. 


І сьогодні суспільство врешті дійшло до втілення ідеї рівності людей без огляду на їх можливості.


Досить символічно, що саме 2 квітня, у Всесвітній день поширення інформації про аутизм, у Тернополі відбувся тренінг-діалог "Мобілізація громади для надання комплексних послуг дітям та молоді з особливими потребами". Участь у ньому взяли як батьки дітей з особливими потребами, так і представники благодійних фондів «Милосердя без кордонів», фонд Генрі Науена, ТОГО «Центр «БебіКо», громадської організації «Майстерня Вертеп», спільноти «Віра і світло», галузі освіти.


Учасники тренінгу поділилися власними здобутками та досвідом роботи із дітьми й дорослими з особливими потребами. На жаль, представники організацій відзначили тенденцію до згортання соціально значущих проектів, відсутність налагодженої співпраці із освітою, медициною, місцевою владою, недотримання вимог архітектурної доступності, можливості вільного пересування осіб з інвалідністю і висунули сподівання, що незабаром ситуація зміниться.


Під час тренінгу учасники також обґрунтували ідеї необхідних змін у різних сферах суспільного життя та інституцій з метою реалізації усіх положень Конвенції ООН про права інвалідів. А також здійснили проектування «Тернопіль – місто можливостей», у якому кожен мешканець отримує якісні послуги і підтримку, гарантовані Конституцією освіту, медичний супровід, якісну освіту, можливість самореалізуватися, відчуття причетності до розвитку громади, незважаючи на види психофізичних порушень.


Досить дискусійно пройшло обговорення питання про роль сім’ї в житті дитини із особливими потребами, влади, освіти, медицини, церкви, громадських і благодійних організацій, ЗМІ. Адже всі вони дотичні до втілення ідей рівних можливостей, подолання суспільних стереотипів, інформування та реалізації ідей інклюзії.


Під час зустрічі визначено також тематику тренінгів та майстер-класів для різних інституцій з метою удосконалення роботи із батьками, дітьми й дорослими з особливими потребами, налагодження взаємодії із місцевою владою, коректного поширення інформації про людей з інвалідністю.У перспективі подальшої співпраці організацій та спільнот стане їх об’єднання задля налагодження системи комплексних послуг не лише особам з інвалідністю, але й їх сім’ям, здійснення заходів раннього втручання, соціальних послуг та відповідного супроводу.


Організатором тренінгу виступила фонд Генрі Науена, а сам тренінг підготувала і провела Зоряна Удич, викладач ТНПУ, яка працює над питаннями впровадження інклюзивної системи освіти в Україні.


Організатори висловлюють вдячність «Майстерні Вертеп» за гостинність у наданому приміщенні для проведення зустрічі.


Варто пам’ятати, що про рівень розвитку суспільства свідчить те, яка участь ньому відведена людям з особливими потребами.


teren.in.uaДо списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси