Студенти історичного факультету послухали лекцію з академічної доброчесності


Студенти історичного факультету послухали лекцію з академічної доброчесності


20 травня на історичному факультеті ТНПУ ім.В.Гнатюка лектор громадської організації «Освітній центр» Прийдун Степан Васильович прочитав лекцію з академічної доброчесності. 


Ще в лютому  в Україні стартував проект сприяння академічній чесності за підтримки Міністерства освіти і науки України та Посольства Сполучених Штатів Америки, який має на меті вибудовувати всередині університетів нові відносини, котрі будуть базуватись на принципах чесної праці та навчання, взаємної довіри, поваги і відповідальності задля забезпечення високої якості освіти. Тому ця тема в країні, яка бажає позитивних змін, є як ніколи актуальною. 


Степан Васильович розпочав бесіду з обговорення питань, які стосуються доброчесності власне студентів, зокрема, чому вони допомагають одне одному під час складання іспиту, а не в ході підготовки до нього, чому студент списує і вважає це нормальним явищем, що стає причиною для закулісних ходів у вирішенні проблем, що таке плагіат і які його види. 


Подібні болючі питання викликали жвавий інтерес та дискусію серед слухачів, які погодились, що прояви академічної недоброчесності руйнують освіту, перетворюють навчальний процес на імітацію. Нечесність в освіті негативно впливає і на все суспільство, і на кожного окремого індивіда. Але щоб зміни відбулися, потрібно змінювати свідомість та мислення, бо тільки робота над собою, саморозвиток, чесність перед собою та своїми колегами, бажання працювати стануть запорукою успіху в досягненні цілей. Закінчилась лекція славнозвісними словами Джона Кеннеді: «Не питай, що твоя країна може зробити для тебе, запитай, що ти можеш зробити для своєї країни!»


Маряна ПідодвірнаДо списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси