Шеньянський університет спільно з ТНПУ ім.В.Гнатюка відкриває Інститут Конфуція (ВІДЕО, ФОТО)
Шеньянський університет

спільно з ТНПУ ім.В.Гнатюка

відкриває Інститут Конфуція

Сьогодні, 23 липня 2021 р., ректору провідного в Китайській Народній Республіці Шеньянського педагогічного університету  урочисто вручили Диплом на право відкрити Інститут Конфуція спільно з Тернопільським національним педагогічним університетом імені Володимира Гнатюка. Участь у церемонії взяв ректор ТНПУ ім.В.Гнатюка проф.Б.Б.Буяк.

Інститут Конфуція - це потужний і перспективний майданчик вивчення китайської мови, культури, мистецтва і традицій. Такі осередки створюються спільно з китайськими університетами у різних країнах на вимогу часу, оскільки світове співтовариство фіксує стабільно високі запити на фахівців, обізнаних в інтересах співпраці з Китайською Народною Республікою та реалізації взаємовигідних перспектив співробітництва, навчальних та культурних обмінів.

Китайський міжнародний освітній фонд дуже ретельно і вимогливо відбирає кандидатури партнерських університетів для відкриття Інституту Конфуція. При цьому беруться до уваги досягнення університету, напрацьовані зв'язки, досвід міжнародної співробітництва.  ТНПУ - єдиний університет на Західній Україні, який удостоївся такої важливої і почесної співпраці.

Під час церемонії вручення Диплому було також відзначено грамотами меценатів Китайського міжнародного освітнього фонду (КМОФ), який підтримав заявки на відкриття Інститутів Конфуція у ТНПУ, причому наш диплом було вручено першим, а також університетів Севільї (Іспанія), Кореї, Камбоджі, США.

Ректор ШПУ Хао Деюн у своїй промову подякував КМОФ за підтримку та запевнив:  Інститут Конфуція Тернопільського національного педагогічного університету ім.В.Гнатюка сприятиме розвитку співпраці, дружби, та розвитку кооперації між нашими університетами.

Диплом, що підтверджує право відкрити Інститут Конфуція

Шеньянський педагогічний університет надіслав Лист на адресу Міністерства освіти і науки України про нашу співпрацю та спільне бажання відкрити Інститут Конфуція.

До вашої уваги Програма церемонії

Фрагмент промови ректора проф. Б.Б.Буяка під час церемонії вручення Диплому на право відкрити Інститут Конфуція спільно з ТНПУ.

Б.Б.Буяк побажав організаторам проєкту упевненого розквіту, добробуту і процвітання та привітав Китайський міжнародний освітній фонд з його першою річницею, подякувавши за надзвичайну підтримку, яку він надає співпраці наших університетів.

Богдан Богданович висловив вдячність ректорату і адміністрації Шеньянського педагогічного університету на чолі з ректором Хао Деюном, а також усім викладачам та волонтерам за проведену роботу підготовчу роботу.

"Створення Інституту Конфуція має колосальне значення, - наголосив проф.Б.Б.Буяк. -  У Світовій спільноті давно стали звичними розмови про Східну і Західну парадигму. Але зараз  прийшов час до спільних дій! Упевнений, східна мудрість, помножена на європейський раціоналізм, дасть відмінний результат пізнання світу і прогресу, адже Шеньянський педуніверситет відомий своїми освітніми напрацюваннями, креативним підходами до навчання. ТНПУ за підсумками Всеукраїнського рейтингу  цьогоріч знову упевнено посів перше місце, визнаний найкращим педагогічним закладом вищої освіти в Україні і блискуче розпочав вступну кампанію. Українська і китайська сторона мають спільне бачення освітнього процесу, вироблене у цікавих дослідженнях, дискусіях і підтверджене цінним досвідом."

Представництво ТНПУ

За цією подією – ретельна підготовка і цілеспрямована, наполеглива робота: організаційні, методичні, дидактичні, технічні зусилля представників Шеньянського і Тернопільського педагогічних університетів. Ця діяльність показала – в Україні, і в Китайській Народній республіці назріла потреба такої співпраці, насамперед  на освітній ниві. У підготовчий період ми створили усі передумови, щоб співпраця була успішною. А отриманий досвід показав надзвичайно високу вмотивованість усіх учасників.

У своїй промові Б.Б.Буяк  підкреслив, що перед нами стоять цікаві і важливі завдання: допомогти молоді двох країн найти спільну мову заради ефективного розвитку наших країн. Нам належить, спираючись на традиції філософія Конфуція, розвивати гуманізм Володимира Гнатюка, використовуючи при цьому нові технології і  зберігаючи автентичні національні особливості.

Під час церемонії

Сьогодні 20 млн людей за кордоном вивчають китайську мову. Богдан Богданович упевнений: ТНПУ і ШПУ докладуть усіх сил, щоб наша дружня співпраця дала багатьом унікальну можливість зрозуміти цінність культурних досягнень різних національностей та чудовий шанс змінити на краще життя.

Ось як прокоментував  перспективу відкриття інституту Конфуція ректор ТНПУ проф.Б.Б.Буяк на своїй ФБ-сторінці.

Проф.Б.Б.Буяк тепло привітав шеньянських партнерів з отриманням високої відзнаки, побажав усім учасникам і організаторам спільного проєкту упевненого розквіту, добробуту і процвітанняміцного здоров’я, радості, наснаги, великих успіхів, вагомих здобутків і нових перспектив.

Пресслужба ТНПУ