
У ТНПУ говорили про психічне здоров’я
з психологинею Ольгою Логвись
З нагоди Всесвітнього дня психічного здоров’я 12 жовтня 2021 р. у ТНПУ відбулася відкрита інтерактивна лекція «Турбота про себе – основа психічного здоров’я». Організували подію психологічна служба і Центр освітніх та психологічних інтерактивних технологій.
У цьому заході взяли участь викладачі та студенти різних факультетів університету, а також практичні психологи. Серед слухачів були і студенти другого курсу ОПП «Журналістика» разом із кураторкою, доценткою кафедри журналістики О.Я. Мединською.
Лекторкою була Ольга Логвись, практичний психолог відділу у справах молоді ТНПУ, членкиня ГО «Асоціація психологів вищої школи України» та Національної психологічної асоціації.
На заході порушували питання депресії, емоційного вигорання, соціальної моделі психічного здоров’я тощо.
– Зазвичай вважалося, що здоров’я психіки є сферою лише медичного персоналу, зокрема лікарів-психіатрів. Але людина – соціальна істота. Вона має свої емоції, взаємодіє з іншими людьми, є учасником спільнот, виконує різноманітні соціальні ролі, живе в сім’ї, має коло своїх друзів, з якими постійно перебуває. Тобто усі фактори взаємопов’язані: біологічний, психологічний і соціальний», – коментує психологиня усталене розуміння терміна «психічне здоров’я».
Учасників лекції ознайомили з п’ятьма способами щодо покращення психічного здоров’я. Ольга Логвись підкреслила, що у цьому списку вона б поставила три крапки, тому що його можна багато разів доповнювати відповідно до особливостей кожної людини.
Поради щодо підтримання психічного здоров'я
Слухачі також проаналізували своє психічне здоров’я за чотирма критеріями: сенси, тіло, відносини і діяльність. В ідеалі ці сфери життя мають займати рівномірні частини життя. Лекторка надала рекомендації щодо регулярного аналізу усіх цих пунктів і збалансування їх у своєму житті.
Схема аналізу життя за критеріями сенси, тіло, відносини і діяльність
– Дякую за запрошення! Це дуже хороший досвід. Я думаю, що ми будемо його поширювати в своїй Асоціації, запрошувати студентів різних університетів. Нехай вони знайомляться прямо на цих заходах, слухають різний стиль викладання, адже це дуже цікаво, – поділилася враженнями Ірина Леонідівна Плаксієнко, доцентка кафедри екології, збалансованого природокористування та захисту довкілля, кандидатка хімічних наук Полтавського державного аграрного університету.
– Тема ментального здоров’я є актуальною для сьогодення. Під час лекції Ольга Ярославівна зорієнтувала студентів у питаннях психічного здоров’я, закцентувала на важливості повноцінного функціонування всіх психічних процесів, як когнітивних, так і емоційно-вольових, надала практичні рекомендації, як дбати про власне психічне здоров’я. Хочу подякувати організаторці заходу Ользі Логвись за запрошення, – зазначила кураторка групи Ж-21 Олеся Ярославівна Мединська.
– Дуже радію, що наш університет робить такі інформаційні заходи. Я змогла дізнатися багато цікавих термінів і розширила свій багаж знань із психології. У мене залишилися лише позитивні емоції», – розповіла про свою участь у події студентка групи Ж-21 факультету філології і журналістики Юлія Полов’юк.
На завершення лекції Ольга Логвись ознайомила учасників із списком контактів «Телефони довіри», які надають безкоштовну психологічну допомогу. Також було продемонстроване відео, яке несло меседж : «Якою б складною не була ситуація, вихід є завжди».
Студентка групи Ж-21
факультету філології і журналістики
Магула Катерина