Відбулась підготовча робоча рада Інституту Конфуція ТНПУ

19 листопада на платформі ZOOM відбулась підготовча робоча рада Інституту Конфуція Тернопільського національного педагогічного університету імені Володимира Гнатюка

Учасники ради зі сторони КНР:
  • Хао Деюн - ректор Шеньянського педагогічного університету;
  • Ян Цзе - проректор Шеньянського педагогічного університету;
  • Чжан Вей, начальник управління міжнародних обмінів та співробітництва;
  • Пен Сюеган - секретар КПК комітету Інституту міжнародної освіти;
  • Ван Жуй - заступник директора управління міжнародних обмінів та співробітництва;
  • Ху Бо - начальник офісу Інституту Конфуція;
  • Ван Тянь - співробітник управління міжнародних обмінів та співробітництва.

Учасники ради зі сторони України (ТНПУ)
  • Богдан Буяк - ректор ТНПУ;
  • Галина Фальфушинська - проректор з наукової роботи та міжнародного співробітницва ТНПУ;
  • Володимир Брославський - начальник відділу у справах молоді ТНПУ;
  • Віктор Савчин - головний бухгалтер ТНПУ;
  • Романа Мисула - керівник відділу міжнародних зв'язків ТНПУ.

Під час зустрічі сторони окреслили основні здобутки і напрацювання щодо створення Інституту Конфуція ТНПУ спільно з Шеньянським педагогічним університетом (КНР).

Ректор Шеньянського педагогічного університету Хао Деюн висловив щиру подяку ТНПУ за співпрацю у сфері створення Інституту Конфуція, презентував досягнення ШПУ в міжнародній діяльності, а також зазначив, що створення Інституту Конфуція на базі ТНПУ сприятиме інтернаціоналізації освіти та побудує мости дружби та співпраці між Китаєм та Україною.

Ректор ТНПУ професор Богдан Буяк зазначив, що незважаючи на те, що співпраця ТНПУ з китайськими закладами вищої освіти є відносно недовгою, китайський вектор міжнародної діяльності є пріоритетом ТНПУ. Адже в Західній Україні є лише одна філія Інституту Конфуція, яка не може забезпечити попит і затребуваність вивчення китайської мови, культури та історії.

Сторони також погодили план початку роботи Інституту Конфуція на базі ТНПУ, зокрема церемонія офіційного відкриття запланована на червень 2022 р. До цього часу в головному корпусі університету буде створено сучасну навчальну аудиторію та бібліотеку для вивчення китайської мови, культури і історії, а також кабінет директора Інституту.

Важливу увагу було присвячено фінансуванню запуску Інституту Конфуція, розробці проектно-кошторисної документації, адже в майбутньому планується відкриття окремого корпусу на території кампусу ТНПУ, в якому функціонуватиме Інститут Конфуція.

Наступна робоча рада відбудеться через місяць. Висловлюємо щиру подяку китайським партнерам, особливо Шеньянському педагогічному університету за виявлену довіру, впевнені, що наша співпраця буде продуктивною, і в майбутньому Інститут Конфуція ТНПУ стане справжнім центром китаїстики усієї Західної України.

Пресслужба ТНПУ

Відбулась підготовча робоча рада Інституту Конфуція ТНПУ