На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Універсальна природничо-наукова картина світу» (ФОТО)
На хіміко-біологічному факультеті ТНПУ
відбувся Всеукраїнський науково-
методичний семінар
«Універсальна природничо-наукова
картина світу»


24 листопада 2021 року на базі хіміко-біологічного факультету нашого університету відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар для науково-педагогічних працівників та здобувачів вищої освіти на тему: «Універсальна природничо-наукова картина світу». Його лейтмотив – актуалізація проблеми цілісності світу, його відкритості та формування розуміння основних законів природи.

Лейтмотив науково-методичного семінару
Лейтмотив науково-методичного семінару

Ключову доповідь виголосила Марина Колесник, доктор педагогічних наук, професор кафедри біології Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г. Шевченка,співголова ГО «Міжнародна наукова школа універсології в Чернігівській області», співголова ГО «Громадський науково-дослідний центр універсальних технологій розвитку людини». 

Доповідь виголошує проф. Колесник М.О.
Доповідь виголошує проф. Колесник М.О.

У межах семінару здобувачі вищої освіти мали змогу ознайомитись з Універсальною картиною світу та її складовими. Розглядаючи УПНКС як цілісну систему уявлень про загальні властивості і закономірності об'єктивного світу та її  частини: загальнонаукову картину світу і картини світу окремих наук (фізична, хімічна, біологічна, геологічна картини світу), модель культурно-креативної особистості тощо, учасники дійства ознайомились з численними концепціями світобудови. Це дозволило здобувачам вищої освіти систематизувати знання про якісне узагальнення і світоглядний синтез різних наукових теорій, що сприятиме розвитку їх дивергентного мислення.  Науково-педагогічні працівники ж із великим інтересом зіставили наявні особистісні знання з окресленої проблеми з тими, які були озвучені на семінарі.  Робочі моменти науково-методичного семінару
Робочі моменти науково-методичного семінару 


Спочатку було слово?
Спочатку було слово?

В обговоренні доповіді активну участь прийняли викладачі хіміко-біологічного факультету нашого університету (проф.В.В.Грубінко, проф.А.В.Степанюк, доц.В.С.Барановський, доц.С.В.Мохун), факультету фізики, математики та інформатики Уманського державного педагогічного університету імені Павла Тичини (доц. М.В.Декальчук), психолого-природничого факультету Рівненського державного гуманітарного університету (проф.Н.Б.Грицай), факультету біології, географії та екології Херсонського державного університету (доц.І.І.Карташова) та Національного університету «Чернігівський колегіум» імені Т.Г.Шевченка (проф.А.О.Жиденко).


Проф. Н. Б.Грицай ділиться своїми думками
Проф. Н. Б.Грицай ділиться своїми думками


Дякуємо Марині Колесник за змістовну і надзвичайно цікаву доповідь, а всім учасникам обговорення – за сміливість озвучення власної думки з проблеми, яка обговорювалась.


Голова науково-методичної комісії
хіміко-біологічного факультету ТНПУ
проф.А.В.Степанюк


До списку

Приймальна комісія
Тел. (098) 416-65-93 Тел. (063) 952-00-05 Тел. (0352) 53-39-58
Email: pk@tnpu.edu.ua
Офіційна скринька
Email: info@tnpu.edu.ua

Гаряча лінія
Тел. (0352) 43-58-80 Email: pravo@tnpu.edu.ua
Ресурси